Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як БІБЛІОТЕКА в Бердичеві стала центром допомоги для військових і ВПО

"Не лише книжками на культурному фронті нам треба відстрілюватись. Кожен має робити все можливе для перемоги: плести сітки, пекти кекси, шити форму". Новий сюжет ХаризмиUA з Центральної бібліотеки міста Бердичів на Житомирщині.

Вже на 10 день війни бібліотека почала працювати. Бібліотекарі зрозуміли, що людям страшно залишатися самим вдома, тому треба відкривати двері та зустрічати відвідувачів. Переселенці майже одразу після переїзду у місто приходили у бібліотеку та брали книжки. А пізніше стали цікавитися волонтерством та пропонувати свої послуги.

Волонтерська спільнота бібліотеки активно працювала з волонтерами Червоного Хреста — організовували курси першої медичної допомоги під час війни, навчали громаду як бути дієвими. Працівники та волонтери бібліотеки плетуть сітки: як основу, так і саме тло. Долучаються абсолютно різні люди, які попри все знаходять спільну мову та вміють ефективно співпрацювати.

Порадившись з колегами з Рівненщини в бібліотеці почали робити енергетичні батончики та кекси. Попри те, що в Бердичеві було мало продуктів, волонтери та працівники приносили все необхідне для випічки та навіть більше. Щоб не залишати дітей самих на себе бібліотека продовжує і молодіжний напрямок. Для підтримки патріотичного виховання молоді організували благодійний ярмарок. Діти та підлітки самостійно готували прикраси, випічку, обереги тощо. Також активно працює дитяча бібліотека: в день приходять близько 50 дітей з батьками, в тому числі внутрішньо переміщені, працівники не лише організовують для них читальне дозвілля, а й влаштовують святкування зі смаколиками.

Крім того, бібліотека працює з реінтеграцією військових та їх родин в спільноту. Директорка бібліотеки Тетяна Кущук каже, допомагають всім хто звертається з відкритою душею.

Проєкт ХаризмаUA реалізується за ініціативи Мережі захисту національних інтересів АНТС, запрошуємо до перегляду.

300x250 ad place
300x250 ad place
Delimiter 468x90 ad place

Останні відео

Всі відео

Останні новини

29 травня, 2024 середа

Бібліотека дня

Всі книги

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати