У Нью-Йорку проходить виставка робіт Марїї Примаченко
![](/sites/default/files/news/27102023/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%8F%20%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%82%D0%B2%204.jpg)
У Нью-Йорку на Мангеттені в Українському музеї з цього місяця по квітень 2024 року проходить виставка художниці Марії Примаченко.
Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, в залах музею представлено близько сотні робіт Примаченко - великі полотна, зразки вишивки, розписана кераміка, ранні акварельні малюнки.
«Коли я побачив, як Росія зруйнувала музей у Іванкові, де зберігалися картини Примаченко, то мені це з голови не йшло. Я вирішив, що американці мають ознайомитися з її творчістю», - розповів Укрінформу директор Українського музею у Нью-Йорку Петро Дорошенко.
За його словами, у США «ніколи такого не бачили».
Як повідомляв Укрінформ, виставка «Феномен Марії Примаченко» зі збірки полотен Запорізького обласного художнього музею також відкрилася у жовтні в Палаці Потоцьких у Львові.
Під час наступу російських військ у місті Іванкові Київської області згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігалося близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці.
Частину робіт врятували місцеві жителі.