Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Жозеп Боррель заявив, що ЄС працює над тим, щоб підвищити спроможність України у сфері протиповітряної оборони

17 квітня, 10:51
Фото newsroom.consilium.europa.eu

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, коментуючи відповідь альянсу Заходу на атаки на Україну та Ізраїль, заявив, що не можна дати однакову відповідь, оскільки обставини не однакові - в Ізраїля є "Залізний купол", який не можна побудувати "за одну ніч", навіть якщо були б гроші, водночас у ЄС працюються над збільшенням потенціалу протиповітряної оборони України. Про це він сказав після засідання голів МЗС країн ЄС 16 квітня, пише УНН.

Деталі

На запитання щодо того, чи, коли обговорювалася підтримка західним альянсом Ізраїлю під час нападу на цих вихідних, обговорювалося сьогодні прохання Президента України Володимира Зеленського підтримати Україну таким самим чином, тобто, стріляти по дронах і ракетах, Боррель вказав, що йому не вперше ставлять це запитання, назвавши його "цілком обґрунтованим запитанням".

"Якби я був на місці Президента Зеленського, я б, звичайно, скористався нагодою і згадав, що Україну теж бомбардують. (...) Ми працюємо, я, зокрема, і всі міністри, над збільшенням потенціалу протиповітряної оборони України. Я сподіваюся, що у понеділок на Раді міністрів оборони можуть бути ухвалені тверді та конкретні зобов'язання з цього питання", - вказав Верховний представник ЄС.

Є речі, які не можна порівнювати. Ізраїль має "Залізний купол", що захищає його повітряний простір, на будівництво якого пішли роки і роки, і він коштує дуже дорого. Навіть якби ми мали гроші в скриньці, його неможливо було б побудувати за одну ніч. По-друге, удари Ірану були здійснені над авіабазами армій Франції, США, Великої Британії та Йорданії. Вони перейшли через їхні бази, які також діяли в порядку самооборони. В Україні такого не трапляється. Ні на території України, ні на території, над якою літають російські ракети, немає авіабаз Великої Британії чи США, а тим більше, звісно, Йорданії. Тому не можна дати однакову відповідь, оскільки обставини не однакові. Але, кажучи це: звісно, ​​поставки ППО в Україну мають бути прискорені та посилені. Безумовно. І (у зв'язку з цим) я сподіваюся, що в понеділок ми зможемо винести конкретні рішення на стіл державами-членами, які можуть це зробити. Ми працювали весь тиждень, щоб отримати це

- зазначив Боррель.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати