Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні змінили терміни лікування хворих на COVID-19

07 лютого, 17:33
Фото Миколи Тимченка, "День"

Міністерство охорони здоров’я скоротило тривалість амбулаторного і стаціонарного лікування хворих на COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МОЗ.

Міністерство внесло зміни до наказу № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”, якими скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

Відтепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР.

“Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування”, - зазначили у міністерстві.

Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.

Також в умовах червоного рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування і тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику - лікарнях та установах довготривалого догляду.

“Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику”, - додали у міністерстві.

Як повідомлялося, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю виданню "Фокус" поінформував, що МОЗ розглядає можливість скорочення терміну самоізоляції при захворюванні на COVID-19. Він зазначив, що вже є повідомлення від ВООЗ про те, що інкубаційний період при Омікроні коротший. Він становить близько трьох діб, тоді як при Дельті було чотири-п'ять, а іноді до семи днів. Тому МОЗ розглядає ці норми в рамках оновленої інформації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати