Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Весняний музейний лекторій «Українське мистецтво: постаті на тлі епох» в Національному художньому музеї України

01 березня, 22:48

У рамках нового циклу лекцій під назвою «Українське мистецтво: постаті на тлі епох» музейні науковці головну увагу зосередять на тих видатних постатях, які визначали розвиток українського мистецтва. 15 лекцій охоплюють період від давнини до кінця ХХ століття, йтиметься про різні мистецькі центри та внесок різних спільнот у багату мистецьку палітру України. Розпочинаємо 8 березня з розмови про творчість Тараса Шевченка.   

Лекції відбуватимуться з березня і по червень 2024 року щоп'ятниці о 17:00.

Вартість: повний квиток – 250 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 150 грн.

Розклад лекційного сезону: https://namu.ua/wp-content/uploads/2024/02/Lectorii_Prohrama.jpg

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Перша лекція цього сезону відбудеться у п’ятницю, 8 березня о 17:00. Ми поговоримо про унікальність постаті Тараса Шевченка в українській культурі ХІХ століття та постійну актуальність його творчості. Шевченко жив у романтичну епоху збурених і загострених почуттів; неспокійна пульсація вільної думки відчутна в його поетичних рядках, в штрихах і лініях його рисунків, і це робить його сприйняття світу на диво близьким сучасності. Ідеї, які хвилювали митця і були наскрізними в його творчості, заховують в собі зерна, важливі і для сьогодення, і для майбутнього. Про це і йтиметься на лекції «Тарас Шевченко, мислитель і романтик».

► Лекторка: Леся Толстова, заступниця генерального директора з наукової роботи NAMU. Вона — дослідниця, яка близько 20-ти років займається збереженням та вивченням музейної колекції періоду ХІХ – початку ХХ століття, а також її популяризацією у виставках, лекціях і публікаціях. Наукові інтереси Лесі Толстової зосереджені на Київській рисувальній школі (1875–1901) та творчості київських художників, серед яких Микола Мурашко, Григорій Дядченко, Сергій Васильківський, Іван Селезньов, Петро Нілус, Киріак Костанді та інші.

► Реєстрація за посиланням: http://surl.li/rbqgd

► У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».

► Якщо на момент оголошення повітряної тривоги пройшло менше 60 хв події, ми продовжимо лекцію після завершення тривоги або іншого дня. Якщо подія тривала довше, вона вважається такою, що відбулась.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати