Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

США шанують пам’ять жертв Голодомору і залишаються єдиними з Україною, - Байден

25 листопада, 19:56
Фото: Офіс Президента

Президент Джо Байден від імені Сполучених Штатів вшанував пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років, та порівняв дії сталінського режиму з політикою Путіна, коли Кремль продовжує використовувати продовольство та смерть задля власної вигоди.

Заява оприлюднена в суботу на офіційному сайті Білого дому, передає Укрінформ.

«Ми шануємо похмурі роковини Голодомору в той час, як хоробрий український народ України продовжує боронити свою свободу й суверенітет України від жорстокої загарбницької війни Росії»,- зауважив американський лідер.

Він нагадав, що 90 років тому «нелюдська політика» Сталіна та радянського режиму творила голодну смерть, яка забрала життя мільйонів українців. 

Сталін та його режим систематично забирали українське зерно та ферми, перевозили продовольство в інші частини СРСР для придушення української національної ідентичності, підкреслюється в заяві.

«Сьогодні українська сільськогосподарська інфраструктура знову стає мішенню — цього разу з боку Путіна в рамках його прагнення до завоювань та панування»,- наголосив Байден. 

Він зауважив, що сили РФ прагнуть знищити економіку та незалежність України, навмисно завдають шкоди полям і знищують українські зерносховища та порти. Це не просто атака на економічну безпеку України, «це – цинічний напад на продовольчу безпеку повсюди», заявив президент США. Бо Путін завдає шкоди найуразливішим громадам світу заради власного прибутку.

«У цю річницю ми згадуємо та вшановуємо всіх, як у минулому, так і зараз, хто витримав такі труднощі та хто продовжує боротися проти тиранії. Ми також підтверджуємо свою прихильність запобігати стражданням, захищати фундаментальні свободи та реагувати на порушення прав людини, коли б і де б це не відбувалося. Ми єдині з Україною», - наголосив президент Байден.

Як повідомлялося, в четверту суботу листопада українці запалюють свічку пам’яті про тих, чиє життя було забране в час Голодомору-геноциду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати