Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нам пропонують моральне роззброєння

16 січня, 11:19

Немає ніяких вирізьблених у камені і бронзі стандартів журналістики на всі випадки життя. Треба відмовитися від того бачення, що можна взяти щось готове і використовувати. Нам потрібно створити власні стандарти - стандарти журналістики країни, яка захищається від зовнішньої агресії. Це не можна вирішити миттєво. Це шлях, який треба пройти.

І це є стандарти журналістики, яка є стороною конфлікту

Є підміна понять. Під брендом "боротьби з мовою ворожнечі" нам намагаються нав'язати капітуляцію перед ворогом. Намагаються нав'язати обговорення питання, чи має право Україна захищатися перед агресором. Хоч тут в принципі нема чого обговорювати, бо право країни на захист гарантовано і визнано цілою купою міжнародних документів та угод. Я десь співчуваю борцям з мовою ворожнечі в українських ЗМІ: важко, напевно, шукати чорну кішку в темній кімнаті, тим більше коли її там немає.

Коли говорять журналістам: "Ви повинні бути над конфліктом", - що це значить на практиці? Це значить: "Ви не повинні почуватися громадянами". Що особисто я вважаю правильним меседжем для журналістів воюючої країни: ви повинні бути громадянами, і ви повинні бути чесними громадянами.

Нам пропонують одностороннє моральне роззброєння. Наслідки такого одностороннього роззброєння такі ж, що й наслідки одностороннього роззброєння реального - вас просто завоюють ті, хто і не збирався роззброюватися. Якщо ви опираєтесь маніяку, то маєте шанс вижити. Якщо ні, то точно загинете.

В липні 2016-го в ЄС була розповсюджена доповідь "Ведмідь в овечій шкурі", де описується, як РФ створила мережу центрів впливу та ЗМІ з підриву західного світу. Серед рекомендацій щодо боротьби з російською пропагандою є відслідковування фінансових потоків, розвінчання російських фейків і трансляція власного контенту російською мовою. От відслідковування фінансових потоків, з яких фінансуються проросійські ЗМІ в Україні, особливо погано працює. Можливо, тому й інше не спрацьовує.

Але найголовніша рекомендація: необхідність повернути власний порядок денний у медіапростір країн ЄС. Протиставити міфам Кремля щодо невдач та шкідливості проекту ЄС просування цінностей, заснованих на правах людини, свободі та верховенстві права.

Вміння формувати власний порядок денний, що не піддавався б маніпуляціям з РФ, - це ключовий спосіб захисту від інформаційної агресії з РФ.

Нелогічно підпорядковувати заборону пропаганди війни і ненависті нормам про свободу вираження поглядів та свободу ЗМІ . По-перше, така пропаганда не є правом людини та виявом свободи слова. По-друге, заборона такої пропаганди якраз і є правом людини на життя і недискримінацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати