Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

14 країн допомагатимуть Україні виявляти воєнних злочинців завдяки збору та аналізу розвідданих із відкритих джерел

29 листопада, 21:23
Фото з архіву "Дня"

Європол створив оперативну робочу групу OSINT для підтримки розслідувань воєнних злочинів, скоєних в Україні, повідомляє Національна поліція України.

Нова Оперативна робоча група (Operational Taskforce – OTF) була створена для сприяння розслідуванням міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення рф у лютому 2022 року.

Мета цієї робочої групи – допомогти виявити підозрюваних та їхню причетність до воєнних злочинів, злочинів проти людяності або злочинів геноциду, скоєних в Україні, завдяки збору та аналізу розвідувальної інформації з відкритих джерел (OSINT).

Такі розвідувальні дані можуть суттєво допомогти слідчим у перевірці та фіксації випадків скоєних воєнних злочинів.

OTF очолюють підрозділи з боротьби з міжнародними злочинами поліції Нідерландів (Nationale Politie) та Федерального управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt) за підтримки Європолу та його аналітичного проєкту «Основні міжнародні злочини» (AP CIC).

Наразі 14 країн погодилися виділити спеціальний підрозділ OSINT для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду.

Країни-учасниці:

Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Норвегія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати