Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кулеба: Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України не дозволить рф уникнути відповідальності

28 листопада, 17:52
Фото з архіву "Дня"

Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України не дозволить рф уникнути відповідальності. Про це у вівторок, 28 листопада, заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи у Європейському Парламенті в Брюсселі на конференції «Справедливість і відповідальність за війну росії проти України. Рекомендації та шлях вперед”. Повідомляє Урядовий портал.

За словами глави української дипломатії, однією із основних причин продовження агресії рф проти України є надія Владіміра Путіна на те, що війна на виснаження чи заморожений конфлікт дозволять росії та її керівництву уникнути відповідальності за скоєні злочини.

“Ми вже бачили, як швидко можуть спалахувати війни. На жаль, в світі існує багато сил, які вірять у війну як дієвий спосіб досягнення їхніх цілей. Якщо ці сили побачать, що російська агресія призвела для москви до певних неприємностей, але загалом дозволила досягти цілей цієї агресії, то ніщо не завадить їм повторити російські дії в інших частинах світу”, - наголосив Дмитро Кулеба.

Міністр висловив вдячність Європейському Парламенту та його членам за тверду та принципову позицію щодо необхідності покарання рф, а також представникам Міжнародної асоціації юристів та Асоціації правників України за їхні зусилля на підтримку створення Спеціального трибуналу.

«росія нині воює за безкарність. Натомість Україна воює за справедливість. Це одна з багатьох відмінностей між ними та нами. Від нас усіх—лідерів, міністрів, депутатів, експертів, правників та усіх людей—залежить, який бік ми оберемо”, — заявив Міністр.

Дмитро Кулеба наголосив, що Спеціальний трибунал також дозволить досягти справедливості за загиблих українських військовослужбовців. За словами Міністра, покарання за злочин агресії проти України є невід’ємною складовою забезпечення повної та всебічної відповідальності, яка є однією із ключових складових Формули миру Президента Зеленського.

“Злочин агресії проти України скоєно. Він має бути покараний. Якщо ми дозволимо Путіну та його соратникам уникнути відповідальності за злочини, ми приречемо наших дітей жити у світі, повному війн і несправедливості. Маємо відкласти всі політичні та правові розбіжності та створити повноцінний Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України”, - заявив він.

Дмитро Кулеба окремо наголосив на необхідності вирішення питання імунітетів так званої «трійки»: Владіміра Путіна, його прем’єр-міністра та міністра закордонних справ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати