Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З початку року Міноборони допустило до експлуатації у війську понад 10 роботизованих комплексів вітчизняного виробництва

28 травня, 19:21
Фото mil.gov.ua

Мінімізувати прямий контакт з противником та убезпечити життя військовослужбовців – завдання сучасних високотехнологічних інструментів ведення війни, повідомляє Міністерство оборони України. Першими у цій лінійці стали дрони-безпілотники, які зараз масово використовуються нашими воїнами під час виконання бойових завдань різного спектру: від ураження важливих об’єктів, техніки та живої сили ворога, до ведення повітряної розвідки і коригування вогню нашої артилерії. Впровадження наземних мобільних та стаціонарних роботизованих платформ, що керуються як оператором, так і за допомогою штучного інтелекту – наступний етап посилення бойових спроможностей підрозділів Сил оборони України.

Від початку року в Міністерстві оборони України кодифіковано та допущено до експлуатації понад 10 наземних роботизованих комплексів вітчизняної розробки. Роботизація є одним з перспективних напрямків посилення українського війська. Низка вітчизняних виробників працюють над створенням нових моделей і типів роботизованих систем, які мають на меті підвищити спроможності Збройних Сил України.

Призначення наземних роботизованих платформ різне: бути носіями озброєння, допомагати нашим воїнам вести вогонь з укриття, не наражаючись на небезпеку. Окрім того, наземні роботи можуть виконувати завдання евакуації поранених з поля бою, виконувати логістичну підтримку – доставляти боєприпаси та інші вантажі на бойові позиції під ворожим вогнем, здійснювати постановку мінних загороджень. Або навпаки, розміновувати місцевість, реагуючи на команди сапера-оператора.

Деякі роботизовані комплекси українського виробництва уже пройшли перевірку в бойових умовах й отримали оцінку кінцевого користувача – українських захисників. Конструктори та виробники врахували зауваження і побажання наших військовослужбовців, відтак роботизовані наземні платформи мають багато «сюрпризів» для противника.

Довідково: кодифікація і подальший допуск зразка озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НATO, дозволяє закуповувати його за кошти з державного бюджету для підрозділів Сил оборони України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати