Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Швеція затвердила пакет допомоги для української енергетики на $61,6 млн - МЗС

28 травня, 16:22
Фото з фейсбук сторінки НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo

Уряд Швеції у вівторок затвердив надання нового пакета енергетичної допомоги для України на суму SEK650 млн ($61,6 млн), ідеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Швеції, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на шведський урядовий портал.

"Нова енергетична підтримка допоможе забезпечити енергопостачання України, щоб основні соціальні послуги, як-от школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Україна наразі є найбільшим двостороннім одержувачем шведської допомоги, а нова шведська підтримка енергетичної інфраструктури фінансується з бюджету допомоги та управляється від імені уряду.

"Нова підтримка складається з двох частин: 500 мільйонів шведських крон ($47,4 млн - ІФ-У) через організацію "Фонд енергетичної підтримки України" Енергетичного співтовариства. 150 мільйонів шведських крон ($14,2 млн - ІФ-У) через Програму розвитку ООН (ПРООН)", - уточнили в МЗС.

Міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Швеції Йоган Форсселл зазначив, що підтримка Швеції Україні "є потужною і довгостроковою". "Росія дедалі активніше атакує українську енергетичну систему з метою вивести з ладу життєво важливу суспільну інфраструктуру. Щоб підвищити стійкість України, ми наразі збільшуємо нашу підтримку енергетичного сектора", - зазначив він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати