Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Санкції мають поширюватися на зерно з окупованих територій, - президент Латвії та прем'єр Литви

25 листопада, 17:53
Фото ОП

Зерно та інша продукція з окупованих Росією українських територій мають бути предметом санкцій, заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс на пресконференції в Києві в суботу.

"Продукти харчування, медичні продукти не внесено до санкційного пакета. Але я думаю, що питання зерна або інших продуктів харчування, які походять з окупованих територій України, все одно слід врахувати в санкційному механізмі", - сказав він.

Рінкевичс нагадав, що не менш важливо координувати реалізацію ухвалених ЄС 11 санкційних пакетів, перевіряючи походження тих чи інших товарів і узгоджуючи ці дії з санкціями інших країн. На його думку, в напрямі перевірки походження продукції необхідно і далі працювати.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте додала, що російська пропаганда намагається перешкоджати запровадженню санкцій до аграрної продукції з окупованих територій під виглядом необхідності постачання країнам, які потребують продовольства.

Вона зазначила, що проблема забезпечення продовольством справді зросла, але через розв'язану Росією війну. Водночас, наголосила глава литовського уряду, принциповим є питання, щоб Росія не отримувала переваги від вторгнення.

"Щоб Путін не мав можливості отримати вигоду від того, що він вкрав... Саме тому необхідно посилити відповідні механізми контролю", - заявила Шимоніте.

За її словами, за допомогою митних, прикордонних та інших служб необхідно ліквідувати такі прогалини в дотриманні санкцій, особливо з використанням сусідніх із Росією країн та їх торгівлею продукцією подвійного призначення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати