Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Росія має заплатити за знищення української енергетики із заморожених на Заході активів, - Наталя Яресько

17 травня, 16:11

Росія має заплатити за всю шкоду, завдану Україні, зокрема її енергетичній системі, і для цього мають бути конфісковані заморожені російські активи у сумі $300 мільярдів доларів.

Про це сказала член Ради Безпеки КБФ, міністр фінансів України у 2014-16 роках Наталя Яресько під час онлайн-дискусії КБФ, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«Відновлення потребує фінансування вже зараз. Якщо подивитися, що відбулося з березня через російські ракетні атаки, знищення енергетичної системи, пошкоджені, зруйновані величезна кількість електростанцій», - сказала вона.

«Треба зробити все для того, щоби перед зимою у населення була електроенергія. Для цього необхідні гроші. Так, є гроші доступні від партнерів. Але чи їх достатньо?», - зазначила член Ради Безпеки КБФ.

Наталя Яресько наголосила, що український державний бюджет також гостро потребує коштів.

«Як колишній міністр фінансів я дуже турбуюся за український бюджет. Нам необхідно пам’ятати про те, що цей бюджетний дефіцит, так званий соціальний дефіцит – це зарплати державних службовців. Необхідно фінансувати державних службовців, вчителів, лікарів, тих, хто працює, надаючи допомогу людям», - підкреслила ексміністр фінансів, додавши, що для цього також мають бути використані заморожені російські активи.

«Необхідно пам’ятати і про те, що цивільний бюджет надзвичайно важливий для підтримки функціонування держави і важливий для того, щоб люди поверталися додому в Україну», - додала вона.

На думку Наталі Яресько, питання конфіскації російських активів має бути вирішене якомога швидше, оскільки немає стовідсоткової гарантії, що допомога від Заходу буде надходити постійно і вчасно, як це відбулося із затримкою надання військової допомоги.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати