Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На підтримку українського морського потенціалу Данія виділила новий пакет зброї на €295 млн

17 квітня, 12:07

Уряд Данії оголосив про виділення нового пакета військової допомоги Україні на 2,2 млрд крон (близько 295 млн євро). Кошти підуть на розвиток морського потенціалу українських військ, а також на безпілотники та виробництво запчастин ракет.

Про це повідомило Міністерство оборони Данії, пише Рубрика.

Кошти з нового пакету залучать, з-поміж іншого, в оборонну промисловість України для:

  • придбання та безоплатної передачі зброї та боєприпасів, безпілотних літальних апаратів,

  • виробництва ракетних деталей у співпраці з Нідерландами та Чехією,

  • значної допомоги в морській сфері.

Загальна вартість пакета становитьприблизно 2,2 млрд данських крон (€295 млн), із яких 200 млн крон (€28,5 млн) — підуть безпосередньо в інвестування українського ОПК.

"У березні я відвідав низку українських підприємств оборонної промисловості в Києві, і стало зрозуміло, що є великий потенціал для майбутньої співпраці, яка може постачати необхідне обладнання в Україну, що допоможе змінити ситуацію на полі бою", — сказав міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Очільник Міноборони Данії відзначив, що прямі інвестиції в українську ОПК — це нова ініціатива, яка, як він сподівається, може надихнути інші країни зробити те саме, щоб Україна сама могла виробляти більше військового обладнання.

Пакет також передбачає укладення низки різних угод із союзниками щодо закупівель і пожертв для України від оборонної промисловості західних країн, а також спільних пожертвувань. Частину зброї постачатимуть данські компанії.

Загалом Данія вже оголосила про військову підтримку України на загальну суму в 41,4 млрд данських крон (€5,5 млрд) на 2022–2028 роки.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати