Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Києві відкрили пам'ятний камінь на місці майбутнього меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня, 22:17
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський назвав депортацію кримськотатарського народу, що сталася 80 років тому, "підлим прорахованим ударом радянської влади, яка намагалася забрати дім у кримських татар та знищити гідність і не просто окремих людей, а всього народу одночасно".

"Вигнання на чужину забрало життя щонайменше третини від загальної кількості киримли, які тоді жили на півострові", - сказав він, під час виступу на церемонії відкриття пам'ятного каменя - майбутнього меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

При цьому, за словами Зеленського, "до 2014 року Крим був справді домом для багатьох наших людей, щасливим домом. І таких людей було дуже багато. І таким Крим знову буде".

"Ми захистимо нашу державу, ми збережемо правду про те, що відбувалося, і ми обов'язково забезпечимо справедливість... І саме на цьому місці в Києві має з'явитися меморіал нашої поваги до кримськотатарського народу та пам'яті всіх жертв геноцидних ударів Росії по нашому Криму", - сказав Зеленський.

"Значення цього меморіалу дуже велике. Це особливо важливо з огляду на те, що зараз відбувається з кримськотатарським народом на його батьківщині в Криму", - сказав виступаючи на церемонії Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Окупанти завдяки тотальній русифікації, переслідуванням прояву інакомислення, викраденням, убивствам активістів, жорстоким розправам намагаються примусити корінний народ знову покинути свою батьківщину і зачистити Крим для нових переселенців із Росії та для перетворення Криму на велику військову базу, звідки вони регулярно обстрілюють материкову частину України", - сказав він.

"І нехай цей монумент, який ми зараз маємо намір встановити, буде не тільки ще одним пам'ятником невинно загиблим нашим співвітчизникам і співгромадянам, а й постійним нагадуванням про те, з яким сусідом нам доводиться жити, і про те, що треба бути готовими до всіх його нових підлостей", - сказав Джемілєв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати