Країни-учасниці Талліннського механізму акумулювали 200 млн євро для забезпечення стійкості України в кіберпросторі
За рік існування Талліннського механізму країни-учасниці зібрали понад 200 мільйонів євро, спрямованих на посилення кіберзахисту України. Ця ініціатива стала вагомим внеском у забезпечення цифрової безпеки держави в умовах зловмисних атак.
Про це йдеться у заяві Талліннського механізму, пише Рубрика.
Як зазначили у заяві, війна, яку розпочала росія, ведеться не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. У 21-му столітті кібератаки стали невід'ємною частиною сучасних конфліктів, а кібербезпека – ключовим елементом стійкості суспільства.
Завдяки своїй витримці та міжнародній підтримці Україна не лише вистояла перед цими викликами, але й зберегла функціонування цифрової екосистеми. Перевірка державних реєстрів підтвердила важливість своєчасної допомоги для захисту цифрової інфраструктури.
Щоб координувати дії в галузі кібербезпеки, рік тому було створено Талліннський механізм. До нього приєдналися Канада, Данія, Естонія, Франція, Італія, Німеччина, Нідерланди, Польща, Швеція, Україна, Велика Британія та США. Європейський Союз і НАТО стали спостерігачами цього проєкту.
Механізм використовує провідні світові напрацювання в галузі кібербезпеки, залучаючи експертів з приватного та державного секторів. Основні завдання:
-
Виявлення та нейтралізація шкідливого програмного забезпечення.
-
Захист національної критичної інфраструктури та життєво важливих послуг.
-
Розвиток спроможностей української кібербезпеки за допомогою залучення світової експертизи з приватного та державного секторів.
Окрім технічної допомоги, механізм задовольняє потребу України в терміналах супутникового зв'язку. Усі запити погоджуються з українським урядом.
Досягнення за рік роботи
-
Фінансовий внесок. Протягом першого року діяльності механізму акумульовано понад 200 мільйонів євро для посилення кіберзахисту України.
-
Протидія зловмисним атакам.Успішно реалізовані програми з нейтралізації шкідливих програм та захисту цифрових систем.
-
Оперативна реакція. Механізм став ключовим інструментом для виявлення та подолання кібератак, зокрема тих, що були спрямовані на державні реєстри.
"З моменту заснування Талліннський механізм акумулював понад 200 мільйонів євро іноземної допомоги, яка посилює здатність України протистояти зловмисній поведінці Росії в кіберпросторі, і продовжуватиме шукати нові шляхи підтримки України стільки часу, скільки це буде потрібно", – йдеться у заяві.
Талліннський механізм демонструє єдність країн-однодумців у боротьбі проти кіберзагроз. Учасники механізму запевнили, що продовжуватимуть допомагати Україні, захищаючи її критичну інфраструктуру.
Дії росії спрямовані на руйнування цифрової екосистеми України, дестабілізацію її союзників та порушення міжнародних стандартів у кіберпросторі. Попри це, країни-учасниці залишаються відданими підтримці України як у період війни, так і у довгостроковій перспективі.