Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про множинне громадянство

17 грудня, 17:58
Фото з архіву "Дня"

Ініціатива пропонує легалізувати множинне громадянство в Україні, але не для всіх: у документі переховуються обставини, за яких це буде допускатися. Окрім цього, депутати до другого читання хочуть почути позицію Конституційного суду та громадських організацій, повідомляє Вільне радіо із посиланням на народного депутата Ярослава Железняка. Подробиці ініціативи доступні в порівняльній таблиці на сайті Верховної Ради.

Народні депутати підтримали у першому читанні президентський законопроєкт №11469, який пропонує запровадити в Україні інститут множинного громадянства. За ініціативу проголосували 247 парламентарів, пише депутат Ярослав Железняк.

Проголосована за основу версія законопроєкту пропонує визнавати множинне громадянство українців у випадках:

  • одночасного набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави;
  • набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців;
  • автоматичного набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
  • автоматичного набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;
  • набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку;
  • набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.

Окрім цього, ініціатива пропонує оновити перелік підстав, за якими українського громадянства позбавлятимуть:

  • у випадку, якщо громадянин України добровільно отримав громадянство держави, визнаної Верховною Радою України державою–агресором або державою–окупантом, або громадянства (підданства) держави, не включеної до переліку держав, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України у спрощеному порядку, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття;
  • якщо повнолітній громадянин України, який має громадянство іноземної держави, на території України використовує паспортний документ іноземця, наслідком якого є створення загроз національній безпеці та/або національним інтересам України;
  • якщо людина набула громадянства України внаслідок подання неправдивих відомостей, підроблених документів тощо;
  • якщо стане відомо, що громадянин України проходить військову службу за контрактом у державі, визнаній Верховною Радою України державою–агресором або державою–окупантом;
  • якщо набере законної сили вирок стосовно громадян України, засуджених в Україні за вчинення за вчинення злочину проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, за вчинення терористичного акту та інших тяжких злочинів;
  • якщо громадянин України бере участь в агресії проти України у складі збройних формувань держави, визнаної Верховною Радою України державою–агресором або державою–окупантом, або яка перебуває у збройному конфлікті (війні) з Україною чи сприяла (сприяє) вчиненню збройної агресії проти України.

Однак якщо українське громадянство єдине для людини, якої хочуть його позбавити, то цього не робитимуть. Це стосується майже всіх перерахованих вище обставин (окрім подання неправдивих відомостей).

Наразі в Україні не визнається множинне громадянство, однак за нього не передбачені прямі покарання. У випадку, якщо в громадянина України є два паспорти, з точки зору України він буде сприйматися виключно громадянином України.

Законопроєкт має обмеження, пов’язані з агресією проти України. Множинність громадянства не допускається щодо людей, які мають громадянство Росії або держави, яка не визнає територіальну цілісність і суверенітет України. 

Народні депутати до другого читання бажають отримати експертизу законопроєкту від Конституційного суду, за що проголосували 150 обранців, стверджує Ярослав Железняк. Він додав, що до голосування в цілому в ініціативі повинні будуть врахувати побажання, зокрема, Світового конгресу українців.

Нагадаємо, 3 грудня Верховна рада в цілому ухвалила ще один законопроєкт щодо “зрадників”. Документом пропонується позбавляти пільг людей, які втратили звання “Героя України”.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати