Забруднення річки Десна дісталося Київської області: що відомо
Пляма забруднення, що рухається Десною, станом на 15 вересня вже дійшла до Київської області та спостерігається між селами Літки та Рожни.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак, передає Рубрика.
"На сьогоднішній момент забруднення дійшло до 336 км від впадіння по річці Десна, тобто воно знаходиться вже у Київській області між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація забруднення знаходиться у Чернігівській області між селами Остер та Максим", – підкреслив Гопчак.
Він зазначив, що експерти почали фіксувати перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності у Десні у Київській області.
За словами Гопчака, киянам не варто хвилюватися щодо якості питної води, адже фахівці "Київводоканалу" вживають усіх заходів для унеможливлення потрапляння брудної води у домівки містян.
"У п'ятницю приїхали 120 тонн активованого вугілля, яке буде використане для додаткового очищення води. Також були поставлені додаткові бонові загородження, є необхідні реагенти. Тобто "Київводоканал" може прибрати і запах, і органічну речовину, жителі Києва будуть забезпечені питною водою відповідної якості", – заявив представник Держводагенства.
Сьогодні в Міндовкіллі також наголосили, що забруднення Сейму і Десни не вплине на якість води у Києві.
Перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький в ефірі телеканалу "Ми – Україна" зазначив, що станом на 14 вересня забруднена вода "ще навіть не дійшла до межі Київської і Черніївської області", оскільки "погодні умови змінюються, йдуть дощі, також іде розбавлення води".
"Додатково насичується ріка новою водою, йде аерація. Відповідно, пляму розмиває. Тому на сьогоднішній день у межах київських водозаборів вода знаходиться повністю в нормах", – заявив заступник міністра.