ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?
«Час відпочити, подумати, переосмислити...»Хоча сезон відпусток зараз у самому розпалі, політична обстановка в країні просто не дає українцям можливості хоча б на годину забути про телевізор, новини і розпрощатися з вуличними протестами. Адже не тільки політиками, але й пересічними громадянами на лавах у парках, в громадському транспорті, за домашнім столом активно обговорюються помилки «помаранчевої» коаліції, поразки Президента, нові посади, розпуск багатостраждального парламенту і, як не дивно, провина самого електорату. Детальніше про настрої цього тижня — в нашій традиційній рубриці «Що хорошого? Що поганого?».
Олена СЛЬОЗКО , старший науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України:
— Сьогодні до нашої країни спостерігається підвищена увага всіх країн світу. Багато які сфери життя українців досліджуються і політиками, і вченими, і журналістами. І дуже важливо, щоб світова спільнота бачила певний стрижень у всіх рішеннях в країні, щоб ми нарешті опрацювали певну непохитну лінію поведінки на всіх рівнях влади. Але ще й цього тижня у Верховній Раді тривав справжній мундіаль. Вся футбольна бутафорія, перенесена до зали засідань і на вулиці Києва, нагадує чемпіонат світу з футболу, що минув недавно. Коли він у нас закінчиться, невідомо. Кожний день ми напружено дивимося багатосерійний фільм «Вибори з продовженням», де спостерігаємо переділ влади і перехід від однієї партії до іншої. Дуже схоже на роботу найбільших фондових бірж світу, де брокери та спекулянти виборюють акції провідних компаній. Багато хто говорить про любов до народу, але насправді дуже мало хто думає про імідж країни за кордоном. А потім ображаємося, коли нас називають дикунами.
Володимир КОРНІЛОВ , директор Української філії Інституту країн СНД:
— Із хороших новин — розблокування роботи Верховної Ради. У четвер, наприклад, приємно було спостерігати за сесійною залою: ніхто не пищить, не кричить, не дудить і не ставить один одному підніжки. Це, звичайно, найбільш позитивний момент у країні, який говорить про те, що, хочуть того чи ні деякі політичні сили, позитивний процес у роботі Верховної Ради відбувається. А за цим, сподіваюся, підуть і позитивні процеси у суспільстві.
Серед поганих новин — фактично справжня війна в Лівані, яка сьогодні — в центрі уваги світових мас-медіа. Українські газети й канали, на мій погляд, висвітлюють її недостатньо повно, оскільки зосереджені на наших внутрішніх справах, ігноруючи, здавалося б, далеку війну. Але війна насправді може торкнутися всіх нас. Це дуже тривожно. Дай Боже, щоб через цей регіональний конфлікт на Близькому Сході не було прелюдії більш широкої війни. Адже війна — найголовніший негатив для всього світу. І погано, звичайно, що в Україні в черговий раз використовують залишки «народного ентузіазму» і виводять його на вулиці. Причому використовують дуже негарно, — як біомасу. Дуже сумно спостерігати за одними й тими ж особами, які сьогодні йдуть з прапорами однієї партії, а завтра — іншої, а післязавтра взагалі невідомо під якими прапорами вони можуть піти.
Олександр КОРНІЙЧУК , депутат Рівненської обласної ради:
— Не втішає та неоднозначна ситуація, яка сьогодні склалася в Україні, зокрема в уряді і у Верховній Раді. Думаю, що і кожний українець не залишається байдужим до того, що сьогодні відбувається в його країні. Оскільки загострена політична ситуація відбивається на всіх сферах нашого суспільного життя: культурного, духовного, економічного і т. ін. І, гадаю, цей тиждень, як і кілька попередніх, найбільше запам’ятається українцям, оскільки всі перипетії політичного життя ними жваво обговорюються і аналізуються. А втішає те, що настав сезон літніх відпусток. Тому у всіх нас є час відпочити, подумати, переосмислити.