Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

НАТО робить Росiї дiлову пропозицiю

05 жовтня, 00:00

Російський лідер всіляко підкреслював, що його країна готова і до європейської інтеграції, і до більш тісного спілкування з НАТО. Було б ще краще, якби при цьому Путін не плутав двох найголовніших персон в Євросоюзі — адже дружньо поплескуючи по плечу генерального секретаря Ради ЄС Хав’єра Солану, він називав його «пан Проді». Також було б непогано, якби глава російської держави виявився більш послідовним у своїх заявах — його пасажі про «хороший досвід співпраці Москви і Альянсу», про «необхідність більш повноцінної політичної взаємодії» якось не дуже клеяться з подальшою ремаркою: «Припустімо, станеться розширення НАТО. І чию безпеку це поліпшить?».

Від візиту Путіна чекали багато. На порядку денному переговорів і в ЄС, і в НАТО лейтмотивом проходила тема боротьби з міжнародним тероризмом. Треба сказати, що кілька тижнів тому Захід «на ура» сприйняв готовність Москви співробітничати в цій області. Нині на саміті ЄС-Росія вималювалася більш або менш ясна картина, як саме боротися зі злом тероризму. Євросоюз та Росія вирішили щомісяця проводити засідання, присвячені боротьбі з тероризмом. Сторони будуть обмінюватися інформацією про діяльність підозрюваних у тероризмі, про підозрілі транспортні документи, про постачання зброї, вибухових речовин і матеріалів подвійного призначення, про фінансові операції з підтримки терористів, про нові форми терористичної діяльності, включно з хімічною, біологічною та ядерною загрозами. Москва і Брюссель також посилять боротьбу з відмиванням грошей, з контрабандою наркотиків і сприятимуть один одному в митній області. «У боротьбі з тероризмом не треба обмежуватися силовими акціями», — підкреслив Путін.

«Не було б щастя, та нещастя допомогло», — так можна охарактеризувати нинішні відносини Північноатлантичного альянсу з Росією. Генсек НАТО Джордж Робертсон заявив, що недавні трагічні події в Америці «ще раз підтвердили, що Росію і НАТО об’єднує дуже багато». Напередодні приїзду Путіна в кулуарах Альянсу навіть говорили про те, що може йтися й про вступ Росії до НАТО. Однак судячи по всьому цього не сталося. Але відсутність московської заявки на членство в Альянсі не заважає, за словами Робертсона, «розвитку серйозного партнерства». А ініціативу натовського шефа про створення робочого органу з поглиблення відносин Москви та альянсу Путін назвав «дуже хорошою, діловою пропозицією», яку Росія обов’язково підтримає.

Від повного неприйняття НАТО Росія перейшла якщо не до міцної дружби, то принаймні до хороших приятельських відносин. Однак у висловлюванні Путіна про приятеля — НАТО досі тягне холодом: «Ось ви поїдьте у Берлін або Париж і спитайте людину на вулиці, чи відчуває вона від рішення НАТО себе в безпеці від терористичних загроз такого масштабу і характеру, як у Нью-Йорку і Вашингтоні. Відповідь буде очевидною: «ні». Гарне, своєчасне запитання поставив пан Путін. Але виникає зустрічна пропозиція — а якщо на вулицях Москви запитати людей, чи відчувають вони себе від рішень російського президента в безпеці від терактів?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати