Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Що далі занурюєшся в глиб віків, то більше вони промовляють»

Посольство США підтримало львівську галерею ICONART
14 червня, 12:51
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Посольство США в Україні та Львівська галерея сакрального мистецтва ICONART організували художню виставку. В приміщенні амбасади розмістилися: живопис Олександра Антонюка; дереворити Сашка Брундікова; ікони на дошці Петра Гуменюка, Тетяни Думан, Романа Зілінка, Олі Кравченко, Іванки Крип’якевич-Димид, Сергія Радкевича, Уляни Томкевич, Данила Турецького; ікони на склі Тараса Лозинського, Остапа Лозинського, Уляни Нищук-Борисяк, Оксани Романів-Тріски, образи на полотні Наталі Русецької...

Галерея ICONART — доволі молода (відкрилася 2010-го). Спеціалізується на оригінальних роботах. Переважно всі — на релігійну тематику (часто в їхній основі лежать кульмінаційні біблійні сюжети). І переважно всі — авторства львівських художників.

Так, на згаданій виставці, наприклад, Іванка КРИП’ЯКЕВИЧ-ДИМИД, до речі, внучка відомого історика, представила «синю» Богородицю:

— Спершу приготувала дошку, занотувавши її синіми мазками. Потім ніби витягала з неї світло. Йшла таким зворотнім ефектом — від темряви до світла. Колись я побачила подібні фрески — репродукцію з ХІІ століття: суцільно сині стіни храму, на яких дуже делікатно прописано світлою вохрою лики. Це вражало сучасністю. Можу сказати, що чим глибше ідеш в глибину віків, тим більше вони промовляють. Мені більше промовляє ХІ століття, ніж XVII.

— Подобаються представлені роботи. Дуже цікаві. Виконані в різних техніках. Багатьом притаманний той примітивізм, в якому зображали біблейських героїв в історії ранньої Церкви. Здається, це вже, що називається, на вимогу часу Ісуса, Богородицю, апостолів почали коронувати і малювати в шатах. Насправді вони, живучи серед простих людей, носили звичайний одяг. Адже краса не завжди в одежі, — ділиться враженнями Валентин ТИХОНЕНКО, генеральний директор експертно-консультаційного і тренінгового центру «ВАТТ». — Якщо взяти картину «Еммануїл» Данила Турецького — вона жива. Загляньте в Ісусові очі. Вони — повні життя.

Власне, виставка організована Посольством США в Україні з метою підтримати молоду галерею, яка гуртує довкола себе таких талановитих митців. Запросивши поважних гостей, які здебільшого знаються на малярстві, організатори провели закритий аукціон. Виручені кошти будуть спрямовані на розвиток ICONART.

— Це — наша багатоцільова кімната, де ми часто проводимо мистецькі заходи, — підсумовує Ерік ДЖОНСОН, радник з питань преси, освіти і культури. — Щодва місяці тут відбувається нова виставка. Наприклад, перед цією експонувалися картини кримськотатарських художників. Після співпраці з ICONART у планах організація виставки майстра Івана Приходька. Ми націлені на сприяння та підтримку українських митців.

До слова, під час експозиції робіт кримськотатарських художників теж було влаштовано аукціон.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати