«Це рішення — на користь здоров’я»
Чому про повернення школярів на очне навчання наразі не йдетьсяОстаннє засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування стосувалося низки ковідних питань, зокрема, забезпечення лікарень киснем, розгортання нових ліжко-місць, а також формату навчання школярів у червоних зонах. Раніше чиновники обіцяли, що навіть опинившись у червоній епідеміологічній зоні, школи продовжать свою роботу за умови, що тут буде вакциновано 80% персоналу. Із незрозумілих причин ці вимоги в уряді змінили. Тепер щеплених працівників у школі має бути 100%, але навіть за таких високих показників школи у червоних зонах все одно закриті. Частина учнів ще на канікулах, частина вчиться дистанційно (за даними Міністерства освіти, понад 4,7 тис. шкіл перебувають на канікулах, а 6 384 — на дистанційному навчанні).
Чому ж освітні заклади навіть за стовідсоткової вакцинації працівників не можуть проводити очне навчання, у Києві зокрема, на засіданні комітету обговорювали депутати, представники Міносвіти та Київської міської державної адміністрації. Заступник голови КМДА Валентин МОНДРИЇВСЬКИЙ повідомив, що таке рішення ухвалено через складну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 у Києві: «Ми розуміємо ті загрози, які є для населення та, зокрема, для дітей. У нас щодня збільшується кількість хворих дітей, тому, якщо обирати між комфортом навчання і здоров’ям дітей та батьків, доводиться приймати рішення на користь здоров’я. Хоча це приносить певні незручності на якийсь період».
Тож доки ситуація у місті не стабілізується, учні за парти не повернуться. Утім, деякі міста не згодні з таким підходом уряду та парламенту. Приміром, міський голова Тростянця Юрій БОВА цього тижня заявив, що пропонуватиме міській комісії ТЕБ і НС звернутися до обласної комісії, щоби Тростянцю дозволили вивести навчальні заклади із карантину. «При чому не лише 1-4 класи, а й інші, де є стовідсотковий рівень вакцинованих педагогів, — зазначав мер, додаючи: На ранок вівторка у нас майже із двох сотень педагогічних працівників шкіл та позашкілля громади усього три вчителі та два технічні працівники захворіли на коронавірус. Це дуже малий відсоток для того, щоби сьогодні закривати навчальні заклад на карантин і запроваджувати дистанційне навчання».
Міську раду Тростянця турбує, що після дистанційного навчання погіршиться успішність учнів. Також є проблема з тим, що молодшошколярів нема на кого лишити вдома. До того ж як і в Тростянці, так і в інших містах, вакциновані особи можуть відвідувати кінотеатри, розважальні заклади, торгові центри тощо. Такий нерівний підхід, схоже, найбільше дратує населення.
Між тим на сайті Київської міської ради з’явилася петиція, аби місто дозволило відвідувати школи учням 1-4 класів школи. Наразі вона вже отримала необхідну кількість голосів і перебуває на розгляді комісій Київради.