Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Акредитація як спосіб фільтрації

Депутати Голопристанської райради Херсонщини вирішили не пускати журналістів на засідання без попередньої реєстрації
25 листопада, 12:42
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Протягом листопада це вже другий випадок у Херсонській області, коли органи місцевого самоврядування намагаються створити перешкоди в роботі журналістів. Як писав «День», на початку місяця на сайті обласної ради з’явився проект нового регламенту, де в одному з розділів зазначено: «Представники засобів масової інформації (далі — ЗМІ) можуть бути присутніми за умови наявності відповідних посвідчень та реєстрації їх перед початком сесії визначеною посадовою особою виконавчого апарату ради». У попередньому регламенті такого пункту не було, а на засідання облради чи депутатської комісії можна було потрапити, просто пред’явивши паспорт або посвідчення ЗМІ. Цей пункт викликав обговорення в місцевих медіа та соцмережах. У підсумку, до регламенту внесли поправку і прийняли нову редакцію без вимоги обов’язкової реєстрації для журналістів.

Ще жорсткіші бар’єри для ЗМІ поставили депутати Голопристанської районної ради. На черговому засіданні 22 листопада депутати затвердили новий регламент роботи, в сьомому розділі якого зазначено: «Акредитація журналіста, засобу масової інформації здійснюється на підставі його заяви або подання засобу масової інформації за підписом керівника. У заяві, поданій журналістом, мають бути зазначені його прізвище, ім’я та по батькові, адреса, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти (за наявності). До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу і засвідчують її професійну належність. У поданні засобу масової інформації має бути зазначено його повне найменування, дату і номер реєстрації, адресу, адресу електронної пошти (за наявності), номер засобу зв’язку. До подання додаються копії документів, що посвідчують особу». Регламент підтримали одноголосно 22 депутати, які були присутніми на засіданні.

Фактично депутати порушили Закон України «Про інформацію» (на який самі ж і посилаються), адже в Законі чітко сказано: «Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень».

«Депутати в районних радах, особливо у віддалених від обласного центру, звикли, що їхню діяльність висвітлює одна газета, до засновників якої раніше входила ця ж рада. І висвітлює так, як це бажано депутатам. Критичні точки зору там не приймаються, — коментує «Дню» кореспондент обласної газети «Новий день» Андрій СОКОВ, який був присутнім на останньому засіданні депутатів у Голій Пристані, коли вносилися зміни до регламенту. — Після одного з моїх матеріалів мені погрожував голова бюджетної комісії Голопристанської райради. Після наступних матеріалів депутати вирішили підійти радикально і внесли зміни в регламент. Уже всюди говорять про те, що акредитація може проводитися для кращої взаємодії ЗМІ та органів влади, щоб повідомляти останніх про заходи, але в жодному разі акредитація не може бути перешкодою на засіданнях ради. Я прийду на наступну сесію і принципово не буду акредитуватися. Якщо в когось із депутатів виникне бажання попросити мене вийти, я викликатиму правоохоронні органи і таким чином вимагатиму дотримання своїх законних прав».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати