Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Євген МАРЧУК: радощів для нового президента буде мало...

31 серпня, 00:00

Під час останнього приїзду до Запорізької області Євгена Марчука, наприклад, виборці розказали йому про деякі факти агітації за Леоніда Кучму. На зборах студентів Таврійської сільгоспакадемії (м. Мелітополь) по висуненню кандидатом у президенти за Кучму підняли руку не більше 30 чоловік. Серед інших не було ані «проти», ані «утрималися». Але це не збентежило головуючого, і він вимовив традиційне «одностайно», що викликало вибух сміху в залі. Примушували поставити свої підписи за Кучму медпрацівників і пенсіонерів у селі Орлянка, про що розповіла Євгену Марчуку пенсіонерка Олександра Василівна Шевченко: «Але я не підписалася». Своє ставлення до Леоніда Даниловича продемонстрували 15 політичних партій (із 36 у Запоріжжі), які вийшли зі складу координаційної ради при облдержадміністрації. І це тільки мала частина не спеціально зібраних окремих фактів, обнародуваних на зустрічах Євгена Марчука з виборцями у Запорізькій області 26 і 27 серпня.

Попри те, що у досить щільному графіку зустрічей не планувалася прес-конференція, інтерес журналістів до візиту Євгена Кириловича був досить великий, і вони атакували кандидата у президенти перед входом до міського ПК імені Шевченка в Мелітополі із запитаннями, передусім про те, як він оцінює свої шанси. «Якби я їх оцінював якось сумнівно, я ніколи не втягся б у президентську кампанію, — сказав Євген Марчук. — Я звик усе прораховувати на багато кроків уперед». Одним із таких кроків він назвав укладення Канівської угоди чотирьох про спільні дії і про єдиного кандидата, що дає реальну можливість завершити вибори президента вже в першому турі. Без Леоніда Кучми. «Задля цього ми і об'єдналися».

На зустрічах у Мелітополі і Токмаку, Енергодарі та Бердянську зали на 800 і 900 чоловік були переповнені. У своїх виступах Євген Марчук не агітував за себе виборців, не доповнював смаженими фактами картину нинішньої безрадісної дійсності, а концентрував увагу на шляхах виходу з кризи, питаннях діяльності органів місцевого самоврядування, підході до формування бюджетів від місцевого до державного та джерелах їхнього наповнення. Відповідаючи на запитання, які у своїй більшості зводилися до грошових: повернення заощаджень, виплати пенсій і зарплат, називав реальні (і за термінами) шляхи подолання ситуації, серед яких — відродження вітчизняної економіки, повернення украденого, котре ще знаходиться в Україні, а також украденого і вивезеного за кордон. Але не фіскальними, а суто економічними методами. Марчук не заперечував, що у своїх діях держава дійшла крайньої точки цинізму щодо народу, не запобігши ні серпневому падінню гривні, ні бензиновій кризі. А також, що ці обвали, хоч як би не здавалося це дивним і цинічним, дуже вигідні державі, особливо при розрахунку з народом по боргах iз зарплат та пенсій, оскільки цифри хоч і залишаються однаковими, але купівельна спроможність грошей у вересні більш аніж удвічі менша, ніж була в березні. Ті, хто приходив на зустріч, констатували повний занепад у сфері медичних закладів, наслідком чого стало «відродження і процвітання» туберкульозу, гепатиту, дифтерії. А це вже не хвороби людей, а хвороби держави. «Євгене Кириловичу, а чому так радів Президент, приймаючи парад до Дня незалежності України, і перед ким він демонстрував військову міць — перед голодним народом?» — ставили запитання жителі Енергодара. Марчук повністю розділив позицію виборців, згадавши про офіцерів та відставникiв, які місяцями не одержують зарплати і пенсії, сказавши, що він не брав участі в цьому параді.

На зустрічі в Бердянську багато хто обурювався телеканалом УТ-1, котрий вже двічі облив брудом мера міста Валерія Баранова в передачі «Досьє», «Компромат». Євген Марчук відповів, що з повагою ставиться до мера Запорiжжя, хоча особисто з ним не знайомий. Київ дуже незадоволений позицією мера, його самостійністю. І що такого «Досьє» буде ще дуже багато, особливо на кандидатів у президенти і особливо на тих, хто об'єднався. Навів приклади протиправних дій держапарату в окремих областях України, які включилися у виборчу кампанію, не нехтуючи ніякими засобами замість того, щоб зайнятися проблемами економіки. І додав, що він не любить судитися з журналістами, але був змушений подати до суду на газету «Сегодня» та «Україна молода» за його дискредитацію. І якщо з цими двома газетами він пішов на мирову, то на газету «Факты» він, також за дискредитацію, має намір подати до суду i впевнений, що його виграє.

Окрім того, під час візиту до Запорізької області Євген Марчук провів зустріч із мерами малих міст у м. Токмак і зустріч iз господарським активом міста Енергодара, де обговорювалися питання буття в більш практичній площині. Усіх тих, хто зібрався, насамперед цікавили проблеми, пов'язані з відносинами влади з органами місцевого самоврядування, перегляд і переформування бюджетів знизу вгору, проблеми приватизації землі та підприємств. Мери міст також нагадали кандидату в президенти, що «дешева влада (оклад мера — 100 гривень) — погана влада». Йшла серйозна розмова про майбутню перспективу. «За півроку необхiдно зламати ситуацію, передусім в економічній сфері. Рішення буде дуже тяжким», — підкреслив Євген Марчук. Зараз в економіці грошей менше, аніж треба для нормальної її роботи. На початку жовтня треба почати формування уряду (і на обласному рівні також), щоб до 1 листопада прийти до повної структури. Багатьом доведеться піти, а багатьом і серйозно відповісти, згідно із законом, за результати своєї діяльності. Можливо, доведеться серйозно полаятися і з МВФ, і з Росією і треба буде вистроїти з Росією нормальні відносини, довести до логічного кінця створення енергоринку. Вирішити чимало питань в АПК, покласти край диспаритету цін, для чого, можливо, доведеться ввести подекуди нормативи.

Мери міст зауважили, що, на жаль, кандидата в президенти Марчука, як і раніше, ще мало знає сільський житель, і цей недолік треба виправити при черговому візиті. А також висловилися, що вони також дуже зацікавленi у закінченнi виборів у першому турі.

На зустрічі з госпактивом в Енергодарі Євгену Кириловичу поставили запитання, чи не обдурить він ту частину народу, яка вирішила голосувати за нього, якщо йому доведеться зняти свою кандидатуру. На що Марчук відповів: «Компроміс у політиці — річ нормальна. По розподілу ролей відпрацьовуються три сценарії. Це серйозна чоловіча справа. Десь комусь доведеться переступити через амбіції, можливо, не всі виборці послухають своїх кандидатів і підтримають одного, але іншого шляху немає». А також зазначив, що радощів для нового президента буде мало: розвалена економіка, найнижчий за всі повоєнні роки урожай, найнижча якість життя, на початок сівби не зорано 7 млн. гектарів землі, незабезпеченість паливом до зими.

На короткій зустрічі в селі Орлянка по дорозі до Енергодара, Євгену Марчуку прийшов подякувати за надану допомогу відставний офіцер міліції Анатолій Шевченко, який 15 років тому розкрив ряд злочинів і зловживань свого начальника, за що на нього було зведено наклеп, звільнено з міліції, і відтоді вiн виправдовувався і шукав справедливості. Після звернення до Марчука та його листа на ім'я міністра МВС України Кравченка «справа» Анатолія Шевченка підходить до закономірної розв'язки, і вже переоформлено його документи.

Пенсіонерка цього ж села Олександра Василівна Шевченко сказала, що буде підтримувати Євгена Марчука і голосувати за нього: «Тільки ви ж відразу про нас забудете, що обіцяли, як і Кучма». Євген Кирилович розсміявся, сказав, що не забуде і всі в цьому скоро пересвідчаться, і запросив Олександру Василівну як представницю від жителів села Орлянка на інавгурацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати