Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Представники Республіканської та Демократичної партії Конгресу закликали переглянути стратегію США щодо рф

30 вересня, 13:52
Фото ОП
Представники Республіканської та Демократичної партії закликали уряд США відмовилися від статус-кво, що склався після завершення Холодної війни у ​​відносинах з РФ, та визначити Москву постійною загрозою глобальній безпеці. Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Hill.

"Двопартійний комітет, який відповідає за підтримку демократії та прав людини в пострадянських країнах, наполягає на тому, щоб Сполучені Штати відмовилися від статус-кво після Холодної війни у ​​своїх відносинах з РФ та назвали Москву постійною загрозою глобальній безпеці", - йдеться у повідомленні.

У звіті Гельсінської комісії, який отримало The Hill, стверджується, що Вашингтон повинен змінити своє мислення щодо підходу до РФ, як це було з Китаєм протягом останніх кількох років, та відповідно розподілити ресурси.

У звіті йдеться про забезпечення перемоги України в її оборонній війні проти РФ, із закликом до надання "масованої" військової та гуманітарної допомоги Києву та надання дозволу Збройним силам України завдати ударів вглиб території РФ за допомогою зброї, наданої США.

Зазначається, що політичні пропозиції, подані у звіті, виходять за межі зобов’язань адміністрації Джо Байдена перед Україною та суперечать позиціям колишнього президента Трампа, кандидата у президенти від Республіканської партії, та його союзників у Конгресі.

Втім, голова Гельсінського комітету від Республіканської партії, конгресмен Джо Вілсон заперечив можливість Трампа укласти угоду з Путіним.

"Для мене немає сумніву, що Дональд Трамп побачить нещирість військового злочинця Путіна", — сказав Вілсон The Hill у короткій розмові про цей звіт.

Віцепрезидент Камала Гарріс, кандидат у президенти від Демократичної партії, раніше окреслила продовження політики президента Джо Байдена щодо України.

Але хоча президентські перегони, безумовно, впливатимуть на політику США щодо України та РФ в наступні роки, ставлення у Конгресі також матиме вирішальне значення для визначення пріоритетів у всьому світі, йдеться у звіті.

Як зазначається, депутати-республіканці, ймовірно, приймуть висновки звіту про те, що "Сполучені Штати повинні підготуватися до довготривалої боротьби, розуміючи, що РФ має багатовікову історію жорстокого імперіалізму щодо своїх сусідів, Європи та світу загалом".

"Я вважаю, що головне повідомлення полягає в тому, що ми відмовляємось від 30-річної помилкової політики", — сказав анонімний представник Конгресу, знайомий зі звітом.

"Не потрібно далеко дивитися, щоб побачити, що кожен президент протягом перших кількох місяців свого правління ходить та зустрічається з Путіним", - додав співрозмовник.

Як повідомляв Укрінформ, 25 вересня Путін під час наради Радбезу РФ з ядерного стримування заявив про внесення уточнень у визначення умов застосування Росією ядерної зброї. Уточнення, зокрема, стосуються розширення категорії держав та військових союзів, щодо яких Росія здійснює ядерне стримування. Був також доповнений перелік військових загроз, для нейтралізації яких може застосовуватися ядерна зброя.

У ЄС заявили, що нові погрози Путіна щодо застосування ядерної зброї проти неядерних країн не змінять позицію ЄС з продовження підтримки України.

Своєю чергою, очільник МЗС Чехії Ян Ліпавський заявив, що Кремль скоригував свою доктрину про ядерну зброю, аби залякати союзників України, і закликав не піддаватися на ці залякування.

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав дії Путіна абсолютно безвідповідальними.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати