У МЗС пояснили причини голосування проти угоди Україна-ЄС у Нідерландах
Більшість нідерландців, які на референдумі голосували проти Угоди про асоціацію України з ЄС, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і недовіри до України. Про це написав посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Facebook.
"100% голосів підраховано. 61,1% виборців проголосували проти Угоди, 38,1% — за Угоду, 0,8% бланків були подані незаповненими, явка — 32,2%", - зазначив він.
З його слів, це був референдум проти ЄС, що "публічно визнали самі його ініціатори". "Голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас — це конспірологія, дезінформація і копіпейсти російських тез", - додав дипломат.
“Ті, хто заявили, що голосуватимуть проти Угоди, озвучили такі причини: 59% — я не вірю Україні, зокрема через те, що там забагато корупції, 34% — угода стане кроком до членства України в ЄС, 31% — я не розділяю європейські цінності, 30% — угода невигідна економіці Нідерландів, 26% — угода зашкодить відносинам Нідерландів та Росії, 23% — я є противником Євросоюзу, 19% — через катастрофу авіалайнера MH17,13% — угода зашкодить відносинам України та Росії, 4% — політична партія, за яку я голосую, не підтримує угоду. Таким чином, виборці, які голосували проти Угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і з недовірою до України”, - написав Д.Кулеба.
До того ж, Д.Кулеба зазначив, що може означати визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і відмова від завершення ратифікації угоди для України.
“Незавершеність процесу ратифікації Угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження її тимчасового застосування, хвилю критики на адресу влади, додатковий аргумент Росії "вастамниктонеждёт“ для розхитування внутрішньої ситуації в Україні”, — зазначив Д.Кулеба.
Для Нідерландів визнання результатів референдуму, на думку Д.Кулеби, буде означати засвідчення недовіри до уряду, який активно виступав з проєвропейських позицій і закликав співгромадян підтримати Угоду та піднесення в суспільстві популізму.
Для ЄС цей референдум означає “потужний імпульс для євроскептиків і правих та лівих сил в інших країнах ЄС, які прагнуть зруйнувати Євросоюз та солідарність його членів і яких, як правило, підтримує РФ, створення прецеденту для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів договірна здатність ЄС”, додав він.
5 пунктів про референдум в Нідерландах1. 100% голосів підраховано. 61,1% виборців проголосував проти Угоди, 38,1% - за...
Опубліковано Dmytro Kuleba 7 квітня 2016 р.
Нагадаємо, 6 квітня у Нідерландах відбувся референдум щодо долі ратифікації європейсько-української угоди про асоціацію, 61% проголосував проти асоціації з Україною.
Президент Литви Даля Грібаускайте звернулася до українців через невтішні результати нідерландського референдуму: Майбутнє України в руках українців.