На референдумі в Нідерландах 61% проголосував проти асоціації з Україною
Згідно з попередніми результатами підрахунку голосів референдуму в Нідерландах, 61,1% проголосував проти ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Про це повідомляє NOS з посиланням на підсумки підрахунку голосів у всіх муніципалітетах.
За угоду проголосували 38,1% виборців.
Явка склала 32,2%. Як відомо, для того, щоб референдум був визнаний дійсним, явка повинна скласти 30%.
Підрахунок голосів завершився близько опівночі. Остаточні підсумки референдуму будуть оголошені 12 квітня.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за умови, коли значна більшість нідерландців проголосувала проти документу. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.
"Якщо підсумки референдуму залишаться такими, як сьогодні, то ми не можемо продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною. Це моя політична думка", - наголосив він.
"Табір "проти" явно переміг. Ми будемо чекати остаточних результатів", - зауважив Рютте.
"Ми будемо йти крок за кроком. Після обговорення результатів в уряді, ми подискутуємо з парламентом і нашими європейськими партнерами", -відзначив нідерландський прем'єр. "Ми не пошкодуємо часу для цього. Процес займе не дні, а тижні", - наголосив він.
Водночас глава МЗС України Павло Клімкін журналістам у четвер у Токіо заявив, що результати референдуму в Нідерландах не вплинуть на практичне застосування Угоди про асоціацію України з ЄС, передає "Інтерфакс-Україна".
"З точки зору практичної імплементації зараз нічого не змінюється, угода застосовується, як і раніше, поки на тимчасовій основі. Так що ніхто не переживає жодним чином. І ЗВТ, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі", - заявив міністр, коментуючи попередні результати референдуму в Нідерландах.
Глава МЗС додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти.
"Звичайно, з точки зору розуміння результатів - це відношення голландців до Європи, бажання євроскептиків зашкодити її єдності і це дуже сильно відчувалося - мобілізація саме цього табору", - сказав Клімкін.
Разом з тим, за його словами, українська сторона "все одно сподівалася на кілька кращий результат".
"Ми завжди віримо в перемогу і повинні за неї боротися. Тому зараз євроінтеграцію України не зупинити, ми будемо рухатися цим шляхом", - резюмував він.
Президент Петро Порошенко вважає, що референдум в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС був спрямований проти єдності Європи і європейських цінностей.
"Справжня мета організаторів референдуму - це не Угода про асоціацію між Україною та ЄС, це атака на єдність Європи, атака на поширення європейських цінностей. Про це в тому числі свідчить та дискусія, яка була розгорнута напередодні референдуму", - зазначив Порошенко.
У своєму Facebook Порошенко написав, що стратегічно референдум не є перешкодою на шляху України до Європи.
Він також подякував усім голландцям, які голосували "за" угоду про асоціацію і тих, хто проводив популяризацію України в Нідерландах.
Дякую кожному, хто проголосував "за" на референдумі в Нідерландах, а це сотні тисяч прихильників України. Дякую всім, хто брав участь у популяризації України в Голландії, а це є і політики, і волонтери, і зірки спорту та культури.Водночас хочу наголосити, що цей референдум має виключно консультативний характер. Отже, тепер слово за Урядом, Парламентом, політиками Голландії.Впевнений, що стратегічно ця подія не є перешкодою на шляху України до Європи. Наголошую - ми не звернемо зі шляху євроінтеграції. Україну, як і свободу, не спинити!#УкраїнаЦеЄвропа
Опубліковано Петром Порошенком 6 квітня 2016 р.