Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Для того, щоби відбудова країни почалася вже сьогодні, Україні потрібні 5,4 мільйона людей

24 квітня, 09:03

Для того, щоби молоді люди були вмотивовані повертатися в Україну та відбудовувати її, планують створити багатосторонній Альянс з розвитку робочої сили в українській державі та поза її межами.

Про це заявив заступник міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, пише Укрінформ.

"Міністерство економіки України дало оцінку, що дефіцит робочої сили становить 5,4 мільйона осіб", зауважив чиновник.

Як пояснив Чесноков, ці люди вкрай потрібні, аби відбудова почалася вже сьогодні.

Представник міністерства наголосив на необхідності думати над тим, як повертати українців додому, що повинні зробити органи місцевої влади, уряд. За його словами, для цього важливо почути голос українців, які перебувають наразі за кордоном.

Заступник міністра, який взяв участь у конференції "Діаспора та глобальна українська спільнота – сильні партнерки у відновленні України" в Берліні наприкінці минулого тижня, зазначив, що йому було дуже важливо почути думку саме молодих людей. Вони формують свою позицію зараз.

Чесноков взяв участь у кількох панелях та виступив перед учасниками заходу, участь в якому взяли представники українства з дюжини країн.

Сама конференція, за оцінкою Чеснокова, важлива тим що є першою зустріччю діаспори та всесвітньої української спільноти як підготовчий захід до конференції з відбудови України, яку Берлін прийматиме у себе в червні цього року.

Як додав заступник міністра, напрацювання конференції, зокрема, в частині молоді, будуть презентовані в Берліні 11-12 червня.

Він також поінформував, що вже цього тижня в Берліні відбудеться ще один підготовчий захід до Конференції з питань відновлення. Він буде присвячений питанню людського капіталу.

Зберуться представники бізнесу, науковці, а також представники українських урядових структур із тим, аби обговорити, що ще бізнес сьогодні може зробити, аби у нас не було "втраченого покоління".

"Фактично ми можемо опинитися у ситуації що війна триватиме і в нас буде ціла когорта молодих українців і українок, які не зможуть себе реалізувати ані у країнах, у яких вони знайшли тимчасовий прихисток, ані в Україні.

Тому ми хочемо об'єднати зусилля з українською діаспорою, з міжнародною спільнотою. Є ідея створити багатосторонній Альянс з розвитку робочої сили в Україні і поза її межами, щоби молоді люди могли отримати ті професійні навички ті знання, які потім буде використано у процесі відбудови нашої держави", підкреслив чиновник.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати