З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти, – уповноважений
З початку 2024 року майже 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти. У реєстрі зниклих за особливих обставин наразі понад 71 тисяча записів, до яких входять як військові, так і цивільні.
Про це розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов у коментарі"УП".
Як зауважив посадовець, конкретні дані про військових залишаються засекреченими.
"Раз на місяць ми зводимо статистику зниклих безвісти по регіонах – за місцем реєстрації особи, яка зникла безвісти. За даними станом на кінець грудня 2024 року на першому місці – Донецька, далі Дніпропетровська і Харківська області", зазначив Добросердов.
За словами уповноваженого з питань зниклих безвісти Олега Добросердова, загалом у розшуку досі перебувають 59 тисяч осіб, з яких лише 7,5 тисяч підтверджені Міжнародним Комітетом Червоного Хреста як полонені.
Станом на 1 січня 2025 року розшук 9255 осіб було припинено, з них:
- 3923 знайдені живими,
- 5332 особи ідентифіковані серед загиблих.
У реєстрі також нараховується понад 3,2 тисячі записів про неідентифіковані тіла.
Добросердов зазначив, що щомісяця, а іноді й частіше, проводиться репатріація тіл. Україна передає росії тіла загиблих окупантів і отримує тіла своїх захисників. Загалом вдалося повернути 5,5 тисяч тіл українців.
"Кожного місяця, а іноді двічі на місяць, відбувається репатріація тіл. Ми передаємо тіла окупантів росії й отримуємо тіла наших захисників. Ця процедура відбувається стабільно, без великих перерв. Відповідно певні пошукові роботи з тієї сторони відбуваються. Вони повертають тіла. На сьогодні нам вдалося повернути 5,5 тисяч тіл", повідомив посадовець.