У Африці четверо українських воїнів на протезах та захисниця підіймаються на Кіліманджаро, щоб надихнути інших
П'ятеро українських військових, серед яких четверо мають протези нижньої кінцівки, а одна захисниця двічі отримувала бойові поранення, здійснюють сходження на найвищу вершину Африки – Кіліманджаро. Їхню експедицію фільмує знімальна група для створення документальної стрічки "Друге дихання".
Про це повідомили організатори проєкту, пише Рубрика.
Як зазначають, для всіх учасників це перше сходження на гору заввишки 5 895 метрів, до якого вони готувалися чотири місяці. Вони планують піднятися на вершину за чотири дні, а ще два дні передбачені на спуск.
Метою цієї ініціативи є надихнути інших військових, які пережили поранення чи ампутацію, показати, що життя триває, і після травм можна ставити перед собою нові виклики.
1 / 2
Разом з героями всю експедицію супроводжують професійні гіди, лікар, партнери та знімальна група, яка фільмує сходження.
У складі експедиції:
- Ольга Єгорова (підрозділ "Птахи Мадяра");
- Владислав Шатілов (Державна прикордонна служба України);
- Михайло Матвіїв (Окремий загін спеціального призначення "Омега");
- Роман Колесник (Третя окрема штурмова бригада);
- Олександр Міхов (Окремий загін спеціального призначення "Омега").
У перший день вони стартували з висоти 1800 м і піднялися на 2700 м. Учасники експедиції зазначають, що адаптація до кліматичних умов – одна з основних складностей, зокрема через високу вологість, яка впливає на протези.
Організатори вказують, що в перший день всі почуваються добре і пройшли маршрут за графіком.
"Перший день сходження пройшов чудово! Ми відразу зрозуміли, що це нелегко. Буквально за 20 хвилин стало ясно: клімат, температура, вологість—усе зовсім інакше. Тому вирішили не поспішати й обережно підходити до гори, зловили свій темп і йшли у комфортному режимі. Основна складність у тому, що я з протезом, а в цьому кліматі він швидко стає вологим, ще й через сильне тертя від протеза шкіра починає пекти. Загалом, хоч маршрут і складний, це не зупиняє, а мотивує продовжувати наш шлях далі", поділився Роман "Добряк" Колесник.
Організатори повідомляють, що на третій день учасники експедиції піднялися на висоту 4 350 м, а потім знову спустилися на 3 720 м.
"Радіальне сходження — важливий етап перед прямуванням до піка. Він дозволяє полегшити акліматизацію, пристосовує організм до зміни клімату та тиску під час сходження. Експедиція щодня випробовує наших героїв на міць, витривалість і впертість", зауважили у дописі.
Після сходження знімальна група створить повнометражний документальний фільм. Стрічку "Друге дихання" знімають під керівництвом режисерки Маші Кондакової, ведучим і співпродюсером став Олександр Педан, а головним оператором – Сергій Михальчук, відомий за роботою над стрічкою "Довбуш". Стрічку представлять не лише в Україні, а й за кордоном.
Документальний фільм представлять восени 2025 року.. Слідкувати за експедицією можна в інстаграмі проєкту "Друге дихання" за посиланням.