Блукання манівцями «Третього Риму»
Московські «православні комуністи» остаточно загубилися в часі й просторіЗдається, вже геть нічим не здатні здивувати нас навколопутінські адепти «Русского мира». Та ба, є ще в них чим вразити не хворих на імперську параною людей, українців передусім (бо інформація, що наводиться нижче, стосується насамперед нас!). Це тільки доводить, що згадана хвороба є в Росії лихом серйозним, запущеним, і, не дай Боже, тривалим...
Отже, читаємо повідомлення з російського сайта від 7 червня — комуністична партія Російської Федерації (в особі «вічного» й «незмінного» лідера «товарища» Зюганова) внесла в Держдуму законопроект про перенесення офіційного державного свята — Дня Росії — з 12 червня на 28 липня — День Хрещення Русі. КПРФ мотивувала це тим, що «саме хрещення Русі відіграло історичну роль у возз’єднанні народів на наших теренах» (яких саме «наших»?), «і це визнають представники всіх національностей та конфесій». Дуже цікаво, що цю ініціативу підтримали й представники РПЦ (про таку позицію в інтерв’ю «Эху Москвы» заявив, приміром, протоієрей Дмитрій Смирнов). Бо, мовляв, «Русь в тому вигляді, як вона є зараз, усім зобов’язана Хрещенню. В цьому є логіка».
Щодо історичної ваги хрещення для Руси — то поза сумнівом. Але для Руси (!), для Давньої Руси-України, для Київської держави. Яке відношення має сучасна РФ до події, що сталася на берегах Дніпра, в українському Києві, тоді, коли в суздальських, ярославських (місто названо на честь Великого князя Київського) та володимирських (так само!) лісах й болотах жили напівдикі угро-фінські племена, а до літописної «дати заснування Москви» (на думку деяких фахівців, сумнівної) залишалось ще 160 років? До чого тут Росія? Зрозуміло, що, геть заблукавши в часі й просторі, озброєні та неозброєні прихильники «Русского мира» та «триединого русского народа» давно вже свідомо плутають поняття «Русь» і «Росія» — за нинішньої російської влади це природно. Проте ж і в абсурді має бути межа... Порада православно-комуністичним «патріотам Росії»: а чому б не святкувати «Хрещення Русі по РФ-івські» просто у водах Москви-ріки або на Волзі поблизу Ярославля? Цікавіше було б, та й справедливіше!