«Щоб Різдво вийшло «з-за спини» Нового року...»
Чернігівщина вже готується до зимових святЦього тижня в Чернігові засніжило, зима прийшла майже за календарем, тож у міських комунальників почалися нові клопоти й турботи. А от жителі області радіють теплому спілкуванню з друзями та рідними, передчувають активні зимові розваги, планують відпочинок на свята. Очікується, що у нас запрацює декілька резиденцій Святого Миколая, а також в одній із еко-садиб з’явиться нова послуга — чани для купання гостей, як на Закарпатті. Отже, що порадувало та що засмутило чернігівців цього тижня?
Альберт ЧЕРЕШКО, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, м. Чернігів:
— Останнім часом, на щастя, більше приємних подій. Наприклад: знайшлися два «старих приятелі», з якими займалися спортом, ще коли навчався в інституті; продовжую систематично відвідувати тренування, в результаті покращилося здоров’я та з’явилися нові ідеї. Разом із побратимами взяв участь у фотосесії до акції «Проти насильства в родині». Ці бігборди вже можна побачити у нашому місті. Вважаю, це важливо. До Дня Збройних сил прийшло багато повідомлень та поздоровлень від друзів і знайомих.
З неприємного: нещодавно помер мій одногрупник; останні події на сході забрали життя ще в двох наших земляків, тривожні повідомлення продовжують надходити. Найближчим часом братиму участь у судовому процесі щодо одного з наших побратимів — добровольця, на якого зробили наклеп. На жаль, досі зустрічаються такі «добрі люди». Втім, досвід показує, що кожен із нас є творцем своєї долі. Всім бажаю миру та любові!
Катерина ОНИЩУК, молодший науковий співробітник Корюківського історичного музею (м. Корюківка):
— Цілий тиждень тішуся думкою, що скоро Різдво. Люблю рукодільничати, тож виготовила невеличку колекцію декору для благодійного проекту «Корюківське Різдво». Люблю це свято і мрію про те, щоб у нашій країні воно нарешті вийшло «з-за спини» Нового Року. А щодо негативу (хоча його вистачає), то намагаюсь не засмучуватись, бо свято вірю, що все — на добро.
Алла ПУШКIНА, завліт Чернігівського молодіжного театру:
— Для мене цей тиждень був вражаючим! Адже перед нашим традиційним фестивалем «Грудневі театральні вечори» я стрибала, мов коник, по хаті на милицях з розірваними зв’язками. Не дочекавшись закінчення лікарняного, все ж таки дошкутильгала на відкриття. Чи то мистецтво зцілює, чи то насправді вилікувалася, але геть забула про хвору ногу й насолоджувалася тим, чим насолоджуюся все життя — ТЕАТРОМ. А цього року на фестивалі було чим насолоджуватися!
Містом цей тиждень пересувалася виключно на таксі — і через негоду, і через ожеледицю, і через хвору ногу. Як на мене — задорого, але кияни кажуть, що це копійки... Щодо загальнонаціонального, то поки що не розумію, як ставитися до Саакашвілі. Для мене особисто це своєрАдний театр (саме так, з наголосом на А). Імпічмент Президенту — завжди тема актуальна, але до чого тут не наш колишній президент і не наш громадянин?
Андрій БЕЛАН, головний спеціаліст відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Коропської міської ради (м. Короп):
— Із позитивних вражень: делегація Коропської ОТГ, в тому числі і я, взяла участь в тижневому семінарі «Громада, де чути голос молоді». Тема семінару — створення молодіжного руху, зокрема — молодіжної громадської організації. Було корисно і цікаво дізнатись про досвід Корюківки, а також поспілкуватись із колегами з інших ОТГ. Наступний крок — спільний з Корюківкою круглий стіл у Коропі. Ще про приємне: минулого тижня Коропська ОТГ подала заявку на участь у конкурсі Міністерства культури України «Малі міста — великі враження». Сподіваємося, що експертна комісія оцінить нашу ідею й надасть фінансову допомогу в її реалізації.
З негативу: ситуація в нашій країні — критично напружена. Втім, складається враження, що ми до цього вже звикли. Аби ж ці «битви чемоданів» на позначалися на нашій економіці й співпраці з закордонними партнерами. О, пригадав ще одне: ДФС Чернігівської області збирає щодо мене особисту інформацію. Вважають, не може чиновник місцевого самоврядування мати машину й житло. А справа в тому, що до 2012 року я працював в одній із країн ЄС. Нехай би справжніх корупціонерів шукали й карали!
Не зважаючи на сумне, спілкуємося з друзями й плануємо зимовий відпочинок. Є надія, що зможемо вирватись в Карпати, де вже повним ходом триває лижний сезон.
Олена ПОНОМАРЕНКО, керівник бізнес-школи для дітей і підлітків Teenager start, м. Чернігів:
— Мене радують учні, котрі навчаються за напрямком «Бізнес-освіта для підлітків», — і рівнем самостійності, і готовністю запускати власні проекти, а головне — нести відповідальність за результати. Здивувало також, як змінюються діти, коли ти до них ставишся як до рівних, як до дорослих.
Власна дитина теж порадувала, у 18 років син почав заробляти більше, ніж мама. Каже, що від стипендії він тепер не залежить. Щоправда, деякою мірою переживаю, аби найближчим часом він не заявив, що й університет йому вже не потрібний. А ще радує й надихає зимовий, передноворічний настрій. Сподіваюся, святкові заходи в Чернігові цього року будуть на висоті!