Вічні мери
На фоні виборів до Верховної Ради інші кампанії пройшли практично непоміченими. Винятком, мабуть, були лише вибори в столиці, де в боротьбі за крісло мера несподівано переміг Леонід Черновецький. Проте і в інших обласних центрах не обійшлося без інтриги — так у Житомирі, Сімферополі та Хмельницькому жителі повторно обиратимуть міського керівника, в деяких регіонах тривають суди, які мають поставити крапку в місцевих битвах за «мерське» крісло. А втім, перші підсумки міських кампаній уже можна підвести. Зокрема, потрібно відзначити, що в більшості міст перемогли діючі мери. Нові люди прийшли до влади в Ужгороді, Івано-Франківську, Луганську, Львові та Тернополі. У восьми обласних центрах битву за посаду міського голови буде продовжено.
Чернівці. Діючий мер Чернівців, самовисуванець Микола Федорук переміг на виборах голови Чернівецької міської ради. За його кандидатуру проголосували 39,85% від загального числа тих, хто брав участь у голосуванні. За найближчого його суперника, члена партії «Народний союз «Наша Україна» Михайла Сеничака проголосували 15,69%. Нинішній мер Чернівців Федорук переобраний мером міста вчетверте.
Рівне. Діючий мер міста Рівного Віктор Чайка переміг на виборах голови Рівненської міської ради. За 64-річного Чайку проголосували 54,2% виборців. Його суперника Володимира Хомка підтримали 24,1% від загального числа тих, хто голосували. За висуванця БЮТ Валерія Богуцького — 15,6%. До цього Віктора Чайку двічі обирали мером — на виборах 1998 та 2002 років.
Дніпропетровськ. Діючий мер Дніпропетровська Іван Куліченко переміг у боротьбі за крісло міського голови. За даними тервиборчкому, за Куліченка проголосували 58,37% від загального числа тих, хто брав участь у голосуванні. Куліченко є мером Дніпропетровська з квітня 1999 року до сьогодні.
Полтава. У Полтаві також переміг діючий мер. За даними тервиборчкому, за представника Народного блоку Литвина Анатолія Кукобу проголосували 43% виборців. Його найближчого суперника, голову Київської районної ради Полтави Віктора Животенка підтримали 41,49% полтавчан.
Харків. Перемогу на виборах Харківського міського голови отримав представник Партії регіонів, народний депутат України Михайло Добкін. За Добкіна проголосувало 309 тис. 413 виборців Харкова. Володимир Шумілкін, який програв Добкіну й втратив посаду мера, набрав майже вдвічі менше голосів — 167 тис. 386.
Львів. Чотири кандидати на посаду мера Львова — Василь Куйбіда, Микола Порайко, Михайло Горний і Світлана Куспись заявляють про те, що результати виборів мера Львова сфальсифіковано. Всі четверо підписалися під заявою з цього приводу: «Підтвердженням фальсифікації виборів є не лише великий перелік грубих порушень на дільницях, які мали системний характер, але й ознаки фальсифікації понад 100 протоколів дільничних виборчих комісій». Кандидати направили до Львівської міської територіальної комісії вимогу визнати вибори мера Львова недійсними. «У разі відмови будемо вимушені звернутися з позовом до суду», — сказано в заяві. Кількома днями раніше місцевий тервиборчком оголосив переможцем виборів Андрія Садового.
Луцьк. Схожа ситуація склалася в Луцьку. Колективний позов в один із районних судів міста подали кандидати на посаду міського голови Луцька Володимир Литвинюк, Геннадій Кожевніков, Олег Бойко й Антон Кривицький. Вони заявляють про фальсифікації виборів, вимагають відмінити їхні результати та призначити нові вибори. Луцька міська ТВК встановила результати голосування, якими зафіксувала перемогу одного з кандидатів. Проте через наявність кількох судових позовів (раніше до суду подав кандидат на посаду мера Володимир Литвинюк, навпроти прізвища якого в бюлетені «зник» напис «Блок Юлії Тимошенко») ТВК заборонила ЗМІ оприлюднювати результати виборів. Однак кандидат на посаду міського голови Богдан Шиба 1 квітня проігнорував рішення ТВК, і в прямому ефірі місцевої телекомпанія виступав уже як новообраний міський голова.
Тернопіль. Тернопільський тервиборчком офіційно оповістив ім’я нового мера. Ним став член фракції «Наша Україна» Роман Заставний. За нього віддали свої голоси 24 тисячі жителів міста. Понад 17 тисяч голосів отримав його найближчий конкурент — Зіновій Щепановський. Третю позицію посів член блоку Костенка-Плюща Михайло Ратушняк (16 тисяч голосів). Діючий мер Тернополя Богдан Левків фінішував четвертим.
Запоріжжя. Діючий мер Запоріжжя Євген Карташов переміг на виборах Запорізького міського голови. За даними тервиборчкому, за Карташова проголосували 36,5% виборців, які брали участь у голосуванні. За його найближчих суперників Володимира Кальцева й Петра Сабашука проголосувало відповідно 30,51% й 16,16%. Спочатку на посаду мера Запоріжжя претендували 17 кандидатів, проте пізніше 10 із них зняли свої кандидатури з виборів.
Чернігів. Суд Чернігова вирішив відмовити в задоволенні позову кандидата на посаду мера Чернігова діючого мера Олександра Соколова до Новозаводської районної виборчої комісії в Чернігові про визнання виборів мера недійсними. Суд виніс окрему постанову про неякісну роботу деяких виборчих дільниць. Кандидат, який переміг, Микола Рудьковський набрав 38,64% голосів виборців на виборах мера Чернігова за результатами обробки 100% бюлетенів. За його найближчого суперника Соколова проголосували 34,43% виборців.
Донецьк. Найбільшу кількість голосів на виборах мера Донецька набрав діючий міський голова Олександр Лук’янченко. За Лук’янченка проголосувало 66,8% донеччан. Його найближчий суперник — заступник губернатора Донецької області Олександра Клименко — набрав 6,2% голосів виборців. Усього на посаду мера Донецька балотувалося 14 кандидатів.
Херсон. Самовисуванець і діючий мер Херсона Володимир Сальдо набрав найбільшу кількість голосів виборців на виборах голови міського виконавчого комітету Херсонської міської ради. За даними виборчкому, за Сальдо проголосувало 34,94% виборців. За найближчого його суперника, самовисуванця, доцента кафедри права Херсонського державного університету Сергія Кириченка віддали свої голоси 16,29% виборців. За першого заступника голови правління компанії «Херсонгаз» Володимира Пепеля віддали свої голоси 15,54% виборців. 49-річний Сальдо обраний на посаду мера вдруге.
Суми. Голова ради Сумського обласного об’єднання громадян «Громадянська ініціатива «Нічний дозор» Геннадій Мінаєв набрав найбільшу кількість голосів виборців на виборах мера Сум — 28,8%. За його суперника, самовисуванця, генерального директора виробничо-комерційної фірми «Побутсервіс» Віктора Федорченка віддали свої голоси 11,99% виборців. За в. о. мера Сум, другого секретаря Сумського обкому СПУ Сергія Клочка, проголосували 9,92% сумчан.
Одеса. За даними Одеської міської виборчої комісії, на виборах мера міста переміг діючий мер Едуард Гурвіц. Він набрав понад 56% голосів. Друге місце посів Сергій Бовбалан із 23% голосів. Замкнув трійку лідерів Михайло Поплавський, за якого проголосували 11,5% одеситів.
Івано-Франківськ. Голова Івано-Франківської обласної організації Української народної партії, директор приватного підприємства «Рітас» Віктор Анушкевичус набрав найбільшу кількість голосів на виборах мера Івано-Франківська. За даними виборчкому, за Анушкевичуса проголосували 49,22% виборців. За його суперника, самовисуванця, колишнього заступника мера Івано-Франківська з гуманітарних питань Олександра Сича віддали свої голоси 16,17% виборців.
Вінниця. Діючий мер Вінниці Володимир Гройсман набрав найбільшу кількість голосів виборців — 35,91%. Його суперник, колишній мер Вінниці Дмитро Дворкіс набрав 26,58% голосів.
Житомир. Житомирська міська територіальна виборча комісія ухвалила рішення про проведення в обласному центрі повторних виборів Житомирського міського голови. Дане рішення прийняте у зв’язку з доведеністю фактів численних порушень Закону «Про вибори».