У Дніпропетровську створили альтернативний виборчком
Представники шести політичних партій створили громадський комітет «Дніпропетровську — свободу вибору!». Вони звинувачують міську владу в маніпуляціях під час формування міської виборчої комісії. Як запевняють члени комітету, жеребкування, що проводилося у міськраді, пройшло з різними хитруваннями, внаслідок яких склад комісії виявився укомплектованим «потрібними» людьми, а «неугодних» навіть не пустили на поріг будівлі.
«Такого, — заявив на спільній прес-конференції заступник глави обласної організації партії «Вперед, Україно!» Юрій Горбунов, — не було навіть у часи Л. Кучми». За його словами, працівники міськради робили все, щоб не прийняти документи кандидатів, а за день до проведення жеребкування один із місцевих керівників «півгодини умовляв відкликати нашого кандидата, оскільки комісію вже сформовано, а її членів навчено».
Із кандидатом від НРУ, як повідомив представник цієї партії Олександр Шабанов, сталася ще загадковіша історія. Незважаючи на те, що документи до міськради було подано 19 грудня, на сесію, де проводилося жеребкування, він так і не потрапив. А. Шабанов говорить, що дата жеребкування приховувалася, а коли представники партії спробували потрапити до зали засідання, то їх не пустила міліція. Проте перешкоди чинили, за його словами, не лише у міськраді, але й під час формування виборчих комісій у районах Дніпропетровська.
У зв’язку з цим члени громадського комітету заявили, що по всіх випадках порушень закону вже подані або подаватимуться судові позови, з тим, щоб чиновників, які зарвалися, «привести до тями». Проте особливих надій та ілюзій щодо правосуддя партійні активісти, очевидно, не мають. Тому в прийнятій ними «політичній заяві» вони повідомили про створення у Дніпропетровську «альтернативної громадської міської територіальної виборчої комісії», яка «даватиме експертну оцінку кожному кроку та рішенню виборчої комісії, штучно створеної старим керівництвом міськвиконкому». Підтримати діяльність альтернативного виборчкому партійці закликають усі громадські організації та партії, «яким небайдужа доля рідного міста». Вони заявляють, що звернуться до міжнародних організацій із проханням прислати своїх спостерігачів «для жорсткого моніторингу в рамках чинного законодавства кампанії у справі виборів у місцеві ради Дніпропетровська». А поки члени громадського комітету пропонують міському голові Івану Куліченку публічно висловити свою позицію відносно «грубих порушень чинного законодавства, допущених при формуванні міської виборчої комісії». Тим більше, що дніпропетровський градоначальник протягом кількох років очолює українську делегацію в Конгресі місцевої та регіональної влади Європи, презентуючи успіхи вітчизняних органів самоврядування в Страсбурзі.