Олексій Кучеренко займе місце Олександра Волкова?
Щоправда, учасників більше цікавило реформування інституту місцевих адміністрацій і міжбюджетні вiдносини в Україні, й це також зрозуміло — ініціація перетворень у цій сфері згодом може обернутися контролем за важелями впливу на найширше коло питань — від визначення державного усторою й територіальної організації влади до економіки і прикордонної співпраці. Чи варто дивуватися, що заявку на лідерство в цій перспективній сфері зробила депутатська група «Відродження регіонів»? Є ще один аспект інтересу цієї групи до питань формування регіональної політики — імовірність передачі монополії на керівництво регіональною політикою, конкуруючій фірмі —«Трудовій Україні». Як відомо, її лідери пан Пінчук і пан Деркач активно «топчуться» на цьому полі, і навіть декого затоптують. Ймовірно, не випадково, співголова групи О. Кучеренко прагнув всіляко закріпити позиції групи, заявивши, наприклад, про своє переконання в тому, що «Україна незабаром прийде до двопалатного парламенту. Таким чином регіональне представництво буде законодавчо оформлене й набуде іншого статусу». Нагадаємо, що двопалатність, де верхня губернаторська палата буде повністю залежною, а значить і контрольованою Президентом, давно цікавить, наприклад, Леоніда Даниловича.
Олексій Кучеренко повідомив кореспондентові «Дня», що невизначена ситуація навколо члена групи «Відродження регіонів» Волкова абсолютно не вплине на позицію групи. «Відродження регіонів зайняло у ВР свою нішу, а те, що там опинився й Олександр Волков… Так само в ній опинилися й К. Ващук і В. Рибак, і могли опинитися ще близько десяти депутатів, котрі вагаються», — сказав депутат. Відомо, що причиною сумнівів цієї десятки, що згодом стала кістяком «Трудової України», був саме «рядовий, але досить активний» Олександр Михайлович Волков.
Ясно, що «регіонали» не збираються здавати свої позиції в питаннях розширення повноважень регіонів і їх самостійності в економічній сфері. «Сьогодні неможливо змінити вектор діяльності групи як у передвиборному плані, в плані залучення виборця на свій бік, так і в плані стратегічного розвитку України: унітаризм повинен бути вдосконалений через децентралізацію», — вважає співголова «Регіонів...». Не виключено, що для того, щоб і далі мати можливість брати участь у формуванні державної стратегії розвитку й розробці соціально- економічної політики держави, «Регіонам…» буде потрібно дистанціюватися від пана Волкова. Більше цього буде потрібно показати, що в групи не декілька співголів, котрі знеособлюють керівництво, а конкретний керманич. Ні для кого не є таємницею внутрішні суперечності в депутатській групі між угрупованням В. Рибака (ПРВУ) і «газовиками», котрі готові в разі чого, обзавестися власною партійною структурою. Після послаблення позицій Волкова, який був свого роду цементуючою ланкою групи, для Кучеренка з'явилася можливість «взяти владу» не розмінюючись на створення чергової квазіпартії.
Може так статися, що група поміняє свої погляди на проблему відставки уряду, питання про відповідальність якого таки внесено до порядку денного сесійного тижня. Нагадаємо, що пару тижнів назад парламентські регіонали наполягали на тому, що «Кабінетові Пустовойтенка треба дати можливість нормально працювати». Але оскільки за «давання» відповідав якраз Олександр Волков, то цілком можливо, що тепер група проголосує якщо не за відставку, то за «обезголовлювання» уряду — напевно. До речі, співголова «Відродження регіонів» Олексій Кучеренко вже сьогодні відводить Валерієві Павловичу роль лідера парламентської фракції НДП. Однак, нічого революційного в такому прогнозі немає: перестановки в президентському оточенні стимулюють спроби створення й коаліційного уряду й парламентської більшості.