Мілошевич пропонує дострокові вибори
Масові виступи сербів проти Мілошевича відбуваються щотижня. Представники Держдепартаменту США вже не роблять секрету з того, що зустрічаються з лідерами сербської опозиції й надихають їх на єднання та виступи єдиним фронтом. Якраз із цим важко — сербська опозиція залишається роз'єднаною, не всі, наприклад, довіряють лідерові Руху оновлення Вуку Драшковичу, який на початку року працював віце-прем'єром югославського уряду. Точаться суперечки — чи потрібен єдиний лідер сербській демократичній опозиції, хто саме, навіщо — за цих умов Мілошевич, якого європейські та американські лідери однозначно сприймають як військового злочинця, дійсно має шанси зберегти владу. Офіційна пропаганда стверджує, що Югославія, якій відмовлено в міжнародній допомозі допоки Мілошевич залишатиметься при владі, зможе ліквідувати збитки від натовських бомбардувань власними силами — але люди переконуються, що це, м'яко кажучи, не зовсім так. Тимчасові мости руйнуються, на белградському стадіоні навіть під час відбіркового матчу Югославія— Хорватія гасне світло, кожен другий серб — безробітний. За цих умов протистояння нинішній владі може вирости до стихійних форм, і представники поміркованої опозиції серйозно бояться повторення подій десятирічної давності в Румунії. Серби, які змушені тікати з Косова, найвірогідніше, назавжди втраченого для Белграда, цілком можуть стати чи не головною рушійною силою некерованих масових виступів. За твердженнями багатьох, Мілошевич вже не має й тієї підтримки збройних сил країни, якою він користувався ще на початку року.
Югославія вже фактично перестала бути федерацією — Чорногорія з кожним днем демонструє все більшу готовність стати самостійною державою, залишивши Сербію без виходу до моря.
Навряд чи це влаштовує Захід — тож і з'являються в західній пресі абсолютно фантастичні на перший погляд повідомлення, що в західних політичних лабораторіях розробляються сценарії створення нової спільноти балканських держав, яку могли б очолити Словенія та Хорватія.
Зараз ситуація виглядає так, що Мілошевич вже не зможе контролювати її чисто поліцейськими засобами — натомість опозиція, на розчарування США та Західної Європи, не готова перебрати владу. Балканський вузол iз введенням миротворців до Косова до розв'язання поки що не наблизився.