Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пейзажі невизнаного за життя мандрівника в Києві

25 листопада, 00:00

1960 року «не модний» на той час у Сполучених Штатах Америки Рокуелл Кент подарував Радянському Союзу колекцію своїх робіт, що складалася з понад 900 творів: живописних полотен, гравюр, малюнків, ілюстрованих ним самим книг. Американська митниця оцінила всі картини «оптом» — податок на них становив $5 тисяч. А 1971 року, вже після смерті художника, податкова служба США намагалася стягнути з вдови художника податок за цю ж колекцію в двадцятиразовому(!) розмірі. Так відразу Рокуелл Кент перестав бути не модним.

У столичному Музеї мистецтв імені Богдана й Варвари Ханенків (колишній Музей західного й східного мистецтв) відкрилася виставка картин Рокуелла Кента. В експозиції представлені пейзажі, створені художником протягом різних періодів життя.

Свого часу Рокуелл Кент неодноразово перетнув усю Америку й Європу, побував у найвіддаленіших кінцях Землі: на Алясці й мисі Горн, Ньюфаундленді й Гренландії. Підсумком цих мандрівок ставали не тільки живописні полотна, але й книги. Саме як письменника й ілюстратора Рокуелла Кента було визнано в нього на батьківщині.

У творах Рокуелла Кента природа — осереддя безтурботно спокійного, ліричного почуття, дуже далекого від бурь і хвилювань дійсності. Можливо, Кент свідомо намагався створити контраст і противагу суєті повсякденності, пересвідчившись, що її й так більше ніж потрібно скрізь — за межами його мистецтва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати