Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Віртуальне середовище відреагувало на прес уряду

Іван ПЄТУХОВ: «Без дотримання і взаємної поваги прав і свобод Інтернет перетвориться на основу світового тоталітаризму»
19 липня, 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

У результаті багатьох подій, що відбулися останнім часом, зі спробами влади (різних країн) створити рамки для інтернет-середовища, понад 85 організацій (асоціації, компанії, об’єднання та інтернет-користувачі з різних країн світу) заявили про спільну ініціативу з прийняття «Декларації свободи в Інтернеті» («Declaration of Internet Freedom»). Новий документ має стати базою для захисту фундаментальних цінностей Інтернету від загрози з боку урядів і корпорацій. Підписанти публічно визнають і дотримуються низки принципів функціонування мережі: свобода волевиявлення і відсутність цензури в мережі; вільний і повний доступ до інформації в мережі; захист приватності; свобода інновацій в Інтернеті. Мережа, вважають вони, має завжди бути відкритою платформою для інноваційного розвитку сучасного суспільства. Адже Інтернет — це унікальний відкритий простір, який сприяє народженню багатьох корисних громадських ініціатив та інновацій.

Організації, що підтримали декларацію, і звичайні користувачі всесвітньої мережі вірять, що відкритий Інтернет зможе зробити світ кращим, і закликають представників інших спільнот, сфер промисловості і країн приєднатися до руху на захист свободи доступу до мережі — обговорюючи і поширюючи принципи Декларації. «Ми віримо, що вільний і відкритий Інтернет веде до кращого світу. Аби зберегти Інтернет вільним і відкритим, ми закликаємо спільноти, ринки й країни зрозуміти ці принципи. Ми віримо, що вони допоможуть внести більше креативності, більше інновацій і більше відвертості», — цитує видання хакер.ru авторів «Декларації».

Давній партнер газети «Дня» група компаній «Адамант» з-поміж перших українських компаній підтримала декларацію свободи в Інтернеті. «Декларація — чудова можливість об’єднатися довкола тих досягнень, що їх подарував нам Інтернет, і ми повинні разом відстояти його принципи. Без дотримання і взаємної поваги до прав і свобод Інтернет перетвориться на пута суспільства, основу світового тоталітаризму», — прокоментував віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, президент групи компаній «Адамант» Іван ПЄТУХОВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати