Український павільйон – у Кремнієвій долині
Зібрати там наших розробників вирішили екс-керівник антивірусного підрозділу Facebook Нік Білогорський та ІТ-експерт Женя РозінськийНе так давно в Лас-Вегасі завершилася культова виставка електроніки CES 2016, на якій були представлені деякі інноваційні розробки українців.
Серед них, як пише портал ain.ua, — Petcube, Concepter, Lametric, Branto, які вже показували свої гаджети торік.
Уперше на CES засвітилися розумні чохли для iPhone від стартапу з українським корінням noloinc і пристрої для дому Ecoisme. До речі, останній проект, не дивлячись на те, що команда не змогла потрапити на конференцію, отримав винагороду Best of Innovations у категорії розумних будинків.
А вже через місяць в одному із міст Кремнієвої долини (у Редвуд-Сіті, Каліфорнія) відбудеться ще одна, не менш відома конференція — StartupGrind. І цього року тут уперше буде облаштована «українська секція», у якій українці зможуть представити свої інноваційні розробки.
Зібрати розробників усіх разом вирішили екс-керівник антивірусного підрозділу Facebook Нік Білогорський і ІТ-експерт Женя Розінський. Зараз вони проводять відбір команд, які бажають потрапити на конференцію в кінці лютого. Але в Кремнієву долину поїдуть лише шість із них.
Напередодні завершення відбору проектів «День» поставив декілька запитань одному із ініціаторів організації «української секції» на StartupGrind Ніку БІЛОГОРСЬКОМУ:
— Скільки заявок уже надійшло, і в яких напрямах ці проекти працюють?
— Нам подали вже понад двадцять п’ять заявок. Це стартапи найрізноманітніших напрямків. Від сервісів для програмістів до гаджетів та платіжних систем і багато іншого. Насправді відгук на конференцію приємно тішить нас. Найголовніше — приємно приголомшує не лише кількість, але і якість проектів. Ми боялися, що нам буде складно знайти компанії відповідного рівня, але тепер розуміємо, що складно насправді буде вибрати. Є дуже багато хороших ідей.
— Розкажіть, як проходить відбір проектів?
— Наступного тижня ми припиняємо надходження заявок і почнемо їх розгляд. Ми відберемо найбільш розвинені та цікаві стартапи, ті, які зможуть показати Україну з найкращого боку на цій інтернаціональній конференції. Ми також звернемо увагу, яким проектам така поїздка допоможе найбільше. Адже мета у нас лише одна — найбільший ефект для компаній, щоб сприяти їхньому розвитку та зробити гідну заявку про українські стартапи в дуже важливій спільноті Кремнієвої долини.
— Цього року Україна вперше отримала власну секцію на StartupGrind?
— Так, це наша ініціатива, вперше з’являється Українська секція на StartupGrind. Це спало нам на думку після того, як ми познайомилися з Женею в Одесі на TractionCamp і дізналися про діяльність один одного. Ми вирішили поєднати зусилля і допомогти українським стартапам, а також підготувати свою IT-конференцію 2016 року — DistributedWeStand. А в процесі підготовки нашого заходу, ми дізналися про StartupGrind і запропонували їм відкрити Український павільйон.
Насправді, ми були вражені, з якою готовністю організатори пішли на це. Нам були надані величезні переваги, щоб ми змогли зробити участь для українських стартапів недорогою. Ми впевнені, що це лише початок, і плануємо продовжувати такі ж заходи на різних виставках IT.