Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Приклад «правильної інвестиційної політики»

Швейцарська компанія постачила Києву обладнання, яке гарантуватиме енергобезпеку міста
03 квітня, 13:15

Наприкінці березня «Київенерго» ввело в експлуатацію на ТЕЦ-5 і підключило до живлення новий суперсучасний автотрансформатор потужністю 200 мегавольтамперів. Його вартість, за словами директора структурного відособленого підрозділу «Київські ТЕЦ» Юрія Гладишева, приблизно 45-46 мільйонів гривень. А усього стратегічного для столиці проекту зі збільшення потужності ТЕЦ-5 — майже 200 мільйонів гривень. Чи потрібні такі витрати у нинішній кризовий період?

Коли 1971 року вводили в експлуатацію київську ТЕЦ-5, покликану забезпечувати електроенергією центральні райони столиці, то далеко не у всіх помешканнях були холодильники й телевізори, ще менше було пилотягів і пральних машин, а от кондиціонерів і посудомийних машин не було взагалі. Тепер усе це є майже в кожному помешканні. Відповідно, гігантськи, майже до критичних обсягів зросло енергоспоживання. Саме час думати про будівництво ще однієї ТЕЦ. А це вже не мільйони, а мільярди. Чи раціонально їх витрачати, коли в країні профіцит електроенергії?

У «Київенерго» вирішили: надійність енергозабезпечення центральної частини столиці забезпечуватиметься за допомогою комплексної елегазової розподільчої установки (КРУЕ) 330 кіловольтів. Перший етап цього проекту — новий автотрансформатор. Від нього електроенергія передаватиметься через кабельні лінії 110 кВт до розподільчого пристрою, від якого живляться споживачі Києва. До того ж у пікові періоди споживання, коли потужностей ТЕЦ-5 центрові міста явно бракує, електроенергію можна буде брати в об’єднаній енергосистемі країни, купувати в енергоринку, де, до речі, ціна кіловата, завдяки атомним і гідроелектростанціям, істотно менша, ніж виробленого на ТЕЦ, що використовує дорогий імпортний газ.

Як розповів журналістам генеральний директор ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко, проект нарощування потужності ТЕЦ-5 унікальний як для країни, так і для Києва. Він використовує новітню мікропроцесорну базу. А на другому етапі використовуватиметься вже куплене і завезене на ТЕЦ-5 обладнання розподільчих пристроїв, виготовлене у Швейцарії, на всесвітньо відомій фірмі АВВ, що є світовим лідером в енергетиці. Раніше аналогічне застаріле обладнання (тепер його демонтують) займало дуже великий майданчик, тепер для сучасних розподільчих пристроїв зводиться одна будівля. «Нове обладнання забезпечить надійність перетоків по основній мережі 330 кВт», — переконаний Фоменко. Він вважає, що цим проектом буде закладено «основу для впровадження найкращих європейських практик на об’єктах столичного енергокомплексу».

Керівник департаменту електроенергетики Міненерговугілля Роман Сердюков зазначає, що реконструкція ТЕЦ-5 — це яскравий приклад правильної роботи і правильної інвестиційної політики за сьогоднішніх непростих умов. За словами найдосвідченішого енергетика Гладишева, цей закритий розподільчий пристрій застосовується вперше і ми відпрацьовуємо ті стандарти, на яких у майбутньому будуватиметься вся енергетика країни. «Дуже важко бути першим, — каже директор, — але водночас і почесно». Він переконаний, що незабаром КРУЕ буде змонтовано також і на ТЕЦ-6.

«Електоенергетика в нашій країні виконує функції цивілізаційної, хребетоутворювальної галузі», — пояснював журналістам цінність проекту, що здійснюється на ТЕЦ-5, голова наглядової ради «Київенерго», екс-міністр енергетики Іван Плачков. За його словами, це підприємство є флагманом нових технологій, воно завжди випереджає іншу інфраструктуру столиці, даючи змогу розвиватися і решті галузей міського господарства навіть у такі складні часи, як сьогодні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати