Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Мінімальне «гігієнічне» досягнення»

Олександр Ольшанський — про рішення внести майнінг у Класифікатор видів економічної діяльності
16 березня, 11:51

Майнинг отримає власний КВЕД в Україні. Учора урядовий комітет підтримав рішення доповнити Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) пунктом про майнинг, як підтримку функціонування розподіленої бази даних, забезпечення її цілісності, незмінності та узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій електронно-обчислювальними машинами.

Питання на голосування поставив міністр економічного розвитку та торгівлі Степан КУБІВ.

В тексті рішення, процитованому головою комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександром Данченком, ідеться про те, що це рішення є «першим стрімким кроком у розвитку криптоекономіки». 

На думку уряду, узаконення «майнінгу» вирішує проблеми детінізації ринку, залучення доходів до бюджету за рахунок розширення видів діяльності, які підлягають оподаткуванню, стимулювання енергоринку, зупинення відтоку капіталу та кваліфікованих кадрів, зменшення силового тиску на криптоспільноту.

Але для цього ще має бути розроблений відповідний закон.

Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ, IТ-експерт, президент холдингу Internet Invest Group:

— Цей крок — це визнання існуючого факту. Якщо українці «майнять», то держава має знати, скільки, хто і як.

Держава зробила крок до легалізації майнінгу, але в масштабах розбудови крипторинку — це мінімальне «гігієнічне» досягнення.

Крипторинок — це дуже складна річ. Крім майнінгу на цьому є дуже багато інших речей. І Україні щодо вирішення питання, як їх регулювати, ще дуже мало зробила: немає бірж, товарних майданчиків, тощо.

Визнання «майнінгу» — це 5% від того, що потрібно зробити. Але 5% — це вже набагато більше, ніж «нуль».

Майнінг сам по собі не може оподатковуватися. Бо це, по суті, нічого. Майнгіг — це діяльність в підтримку блокчейну. Десь за неї передбачена винагорда. Десь — ні. Десь вона велика, десь маленька. Більшість країн світу навіть операції з конвертування цієї винагороди у гроші не оподатковує. Наприклад, Німеччина визнає це законним платіжним засобом — грошима. А гроші не оподатковуються взагалі. Але на тому етапі, на якому сьогодні в питаннях криптономіки знаходиться Україна, ці рішення для нас — «космос».

Ми перестали заплющувати очі на те, що світ побачив чітко давно. Ми визнаємо, що ця діяльність є і вона законна. Теоретично, ви можете робити те, що не заборонено законом, а практично, якщо немає, наприклад, КВЕД, то вам можуть сказати, що ви займаєтесь якоюсь незрозумілою діяльністю, яка не є економічною. А, за українсьим законодавством, підприємство — це економічний cуб’єкт, який прагне прибутку.  І по суті, без КВЕД вам можуть пред’явити, що ви ведете якусь незрозумілу діяльність, яка не веде до прибутку, а значить, ви — які любили стверджувати наші представники СБУ — займаєтесь  відмиванням грошей, фінансуванням тероризму тощо. Звичайно, це — безглуздя. Але щоб його не було, потрібно дати майнінгу КВЕД.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати