Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
«Алмазний шлях» до Ірландії
Ірландська Element Six Abrasives оголосила про купівлю контрольного пакету українського ВАТ «Полтавський алмазний завод». У прес-релізі не повідомляється про умови угоди. Раніше українська компанія повідомляла про готовність продати до 80,44% акцій підприємства. Element Six повідомила, що продукція Полтавського алмазного заводу постачатиметься до Ірландії для подальшої переробки і поставок до інших країн. Ірландська компанія, провідний світовий постачальник промислових алмазів, вже має підприємства в Ірландії, Швеції, Південній Африці і Великiй Британії. Основною продукцією Полтавського алмазного заводу, приватизованого 1996 року, є синтетичні алмазні порошки, а також інструменти з синтетичних алмазів, в тому числі шліфувальні круги, лезвійний і волочильний інструменти, алмазні пасти.
Дивіденди — не головне
Акціонери ВАТ «Маріупольський завод важкого машинобудування» (МЗВМ), що входить до складу ВАТ «Азовмаш», вирішили не виплачувати дивіденди за 2005 рік, а направити 95% прибутку на модернізацію і реструктуризацію основних фондів, розширення виробництва і соціальні програми. Таке рішення акціонери ВАТ «МЗВМ» прийняли на загальних зборах 31 березня. Згідно з ним, ще 5% прибутку направлено до резервного фонду. При цьому дані про розмір чистого прибутку і план його розподілу на 2006 рік не повідомляють. 2005 року МЗВМ реалізовував продукцію на суму 1,6 млрд. грн. — на 26,6% більше, ніж 2004 року. При цьому на експорт поставлено 78% реалізованої продукції. Рентабельність готової продукції зросла з 1,2% 2004 року до 4,3% 2005 року.
Поповнення резервного фонду
Комерційний банк «Славутич» (Київ) направив 100% прибутку за 2005 рік в сумі 768,87 тис. грн. на поповнення резервного фонду. Як повідомив агентство Інтерфакс-Україна голова правління банку Валерій Буланий, таке рішення прийняли загальні збори акціонерів 28 березня. Глава банку також повідомив, що основні напрями розвитку банку на 2006 рік передбачають відкриття не менше 10 відділень у Києві. ВАТ «Комерційний банк «Славутич» створено в травні 1992 року. Мережа банку включає п’ять відділень у Києві. Серед його акціонерів — ЗАТ «Фінансова група «Страхові традиції», ТОВ «КУА «Донецьк», ЗАТ «Страхова компанія «Традиції життя», ТОВ «Екополімер», ТОВ «УПК», ТОВ «Євросоюз», ТОВ «Інвестбуд».
Глиноземні потужності
Компанія «Російський алюміній» («РусАл»), що входить до трійки світових виробників алюмінію, розпочала опрацювання питання про можливе збільшення виробничої потужності Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) до 2 млн. тонн на рік. Про це заявив заступник генерального директора «РусАла» Олександр Лівшиц на урочистому мітингу в Миколаєві, присвяченому пуску в експлуатацію печі кальцинації №5. Заступник гендиректора зазначив, що половина з $25,5 млн. інвестицій, які направлено на будівництво печі, залишилася в Україні як плата за будівельні роботи, які здійснювали більше десяти компаній Миколаївської області. Зазначалося також, що частка МГЗ глинозему, що випускається в загальному обсязі виробництва даної продукції компанією «РусАл», за підсумками 2005 року становила 34,5%.
Облігації на будівництво
ТОВ «Постулат» (Запоріжжя) збирається випустити безпроцентні облігації серій А і В на загальну суму 31,508 млн. грн. Розміщення облігацій серії А на суму 17,162 млн. грн. буде проведено з 30 травня 2006 року по 25 грудня 2007 року, серії В на суму 14, 346 млн. грн. — із 30 травня 2006 року по 28 червня 2008 року. Погашення серії А заплановано провести з 26 грудня 2007 року по 25 березня 2008 року, серії В — із 28 червня 2008 року по 30 вересня 2008 року. Кошти, залучені від розміщення облігацій серій А і В, будуть направлені на будівництво житлових будинків у Запоріжжі та Рівному. Прибуток по облігаціях виплачуватися не буде, а при їх погашенні власники серії А мають право отримати за одну облігацію 0,01 кв. м у житловому будинку в Запоріжжі; власники серії В — 0,01 кв. м у житловому будинку в Рівному.
Як бути з державною часткою
ДКЦПФР направила запит уряду про його плани відносно належних державі 86% акцій Національного депозитарію України (НДУ). Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова ДКЦПФР Анатолій Балюк. Зокрема, сказав А. Балюк, ДКЦПФР цікавить позиція уряду з питання можливого скорочення частки держави в НДУ в зв’язку з його планами збільшити статутний фонд (СФ) і зайнятися комерційною діяльністю. У ДКЦПФР уточнили, що направлений лист торкається всіх підприємств із державною часткою. У ньому вона просить визначити перелік АТ, у яких держава збирається зберегти розмір своєї частки в СФ і передбачати в держбюджеті кошти, необхідні для участі в додаткових емісіях акцій. На думку ДКЦПФР, якщо держава не збирається залишати за собою певний пакет акцій, доцільно розглянути можливість його продажу на біржах чи аукціонах.
Випуск газети №:
№56, (2006)Рубрика
Економіка