Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ХРОНІКА ПОДІЙ

13 липня, 00:00

За перше півріччя 1999 р. транзит нафти через Україну зменшився на 0,8%, порівняно з таким же періодом торік, повідомляє агентство Інфобанк. За перші 6 місяців 1999 року через магістральні нафтопроводи України у треті держави пропомповано 26 млн. 316,5 тис. тонн нафти, а за півроку 1998 року — 26 млн. 522,1 тис. тонн. Такі оперативні підрахунки провела національна компанія «Нафтогаз України».

За її інформацією, цього року транзит через систему нафтопроводів «Дружба» впав на 12,3%, а через Придніпровські магістральні нафтопроводи зріс на 5%. Через «Дружбу» у першому півріччі транзитом пройшло 8 млн. 832,7 тис. тонн нафти, через «Придніпровку» — 17 млн. 689,4 тис. тонн. Окрім того, ще 6 млн. 258,9 тис. тонн нафти ці підприємства разом перепомпували упродовж січня- червня для потреб України (з них 537,8 тис. тонн — «Дружба», 5 млн. 721,1 тис. тонн — Придніпровські нафтопроводи).

Ще один сертифікат?

Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі не вважає за доцільне введення сертифікатів для експортних контрактів на металопрокат у разі постачання у США, повідомив міністр МЗЕЗТоргу Андрій Гончарук. «Сертифікати — це той документ, який не був передбачений підписаною угодою. Тому у мене введення ще цього експортного сертифіката викликає великий сумнів», — сказав А. Гончарук.

Як відомо, в квітні цього року представники Мінпромполітики підписали з представниками Міністерства торгівлі США погоджувальні документи про введення сертифіката для експортних контрактів, інформують «Українські новини». На думку першого заступника міністра промислової політики Сергія Грищенка, сертифікат впорядкує процедуру списання квоти на митній території США. Введення сертифікатів було однією з умов подальших переговорів американської та української сторін про зниження референтної ціни на 3-й квартал у разі постачання товстолистового прокату в США.

ПФТС оживає

Загальний підйом торгів у Позабіржовій фондовій торговій системі (ПФТС) за 6 місяців 1999 року перевищив 282,5 млн. гривень і становив 84% обсягу торгів за весь минулий рік. Індекс ПФТС за перше півріччя зріс на 17,3%.

Як повідомила президент ПФТС Ірина Зоря на прес- конференцїї, за обсягом торгівлі лідерами ринку корпоративних цінних паперів були підприємства енергетики й машинобудування. Перші п'ять місць за кількістю укладених угод посіли «Київенерго», «Дніпроенерго», концерн «Стірол», «Укрнафта» і «Західенерго».

Рейтинг акцій у ПФТС

ДАЕК «Київенерго» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1

ВАТ «Запоріжтрансформатор» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

АКБ «Інтербанк» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3

ВАТ «Запоріжкокс» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4

ВАТ «Чернігівавтодеталь» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5

ВАТ «Укрнафта» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6

АКБ «Аваль» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7

ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» . . . . 8

ВАТ «Концерн «Стірол» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9

ДАЕК «Центренерго» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10

ДАЕК «Дніпроенерго» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11

ВАТ «Дніпровський крохмало-патоковий комбінат» . . . 12

ДАЕК «Донбасенерго» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13

ВАТ «Дніпрошина» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14

ВАТ «Волиньвтормет» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15

ВАТ «Полтававтормет» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16

ВАТ «Рогань» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17

ВАТ «Запорізький автомобільний завод» . . . . . . . . . . 18

ВАТ «Укрграфіт» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19

ДАЕК «Донецькобленерго» . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20

Гоніння на енерговекселі закінчилися

На думку спеціалістів «Укренерго», припинення негрошових форм розрахунків за електроенергію навесні цього року стало основною причиною скорочення запасів пального на складах ТЕС і виникнення дефіциту електроенергії в червні.

У червні енергопостачаючі компанії сплатили «Укренерго» 705 261 тис. гривень, або 129% вартості придбаної електроенергії, у тому числі грішми оплачено 18%, повідомило «Українським новинам» джерело в Міненергетики. У травні обленерго сплатили «Укренерго» 46,9% електроенергії, у тому числі грішми — 11,7%.

Спеціалісти Міненерго пояснюють збільшення рівня оплати поновленням вексельних розрахунків за електроенергію із 4 червня, а також розширенням учасників банківських взаємозаліків. Зокрема, у червні банківськими взаємозаліками оплачено 79% вартості електроенергії. У червні негрошовими розрахунками оплачено 173 698 тис. гривень, або 24,6% вартості електроенергії. З початку червня загальна заборгованість обленерго перед «Укренерго» за використану електроенергію знизилася на 159 149 тис. грн. і становила на 1 липня 6 366 300 тис. грн.

Подарунок вітчизняному виробникові? Комбайни віднесено до критичного імпорту

Зернозбиральні комбайни внесено Кабміном до переліку товарів критичного імпорту, повідомляють «Українські новини». «Враховуючи парк зернозбиральної техніки, що постійно скорочується, й практично повну відсутність постачання нової техніки, МінАПК підтримує пільгове ввезення імпортної техніки в Україну», — прокоментував постанову спеціаліст міністерства.

Зараз сільськогосподарські підприємства мають в своєму розпорядженні 69 569 зернозбиральних комбайнів (на 1 червня 1998 р. — 74 310). Цього року українські заводи планують випустити 500 комбайнів й надати їх господарствам за рахунок коштів Державного лізингового фонду. Фахівці вважають, що «Славутич» і «Лан» не зможуть забезпечити потребу господарств у комбайнах, враховуючи недостатнє фінансування з бюджету Лізингового фонду, в зв'язку з чим доцільно підтримувати постачання в Україну могутньої зернозбиральної техніки недержавними компаніями. Нині імпорт комбайнів незначний. Достовірних даних про кількість імпортованих в Україну зернозбиральних комбайнів немає. Як правило, партія техніки, що імпортується, не перевищує 15 одиниць. Уряд не планує здійснювати централізовану закупівлю імпортної техніки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати