Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Росія ухвалила нову воєнну доктрину

В Україні ж парламент ще не ухвалив концепції нацбезпеки
08 лютого, 00:00

Нову воєнну доктрину Москва ухвалила відразу ж після того, як минулого місяця було оприлюднено нову концепцію національної безпеки Росії, а також було в півтора раза збільшено оборонне замовлення для потреб армії. Воєнна доктрина ще раз дублює тезу з концепції нацбезпеки, що надалі Москва може першою використати свою ядерну зброю — і не лише в протистоянні з ядерним противником, але й, зазначається у доктрині, у відповідь на «широкомасштабну агресію із застосуванням звичайної зброї в критичній ситуації для національної безпеки Росії та її союзників». Щоправда, коло союзників, що можуть розраховувати на ядерну парасольку, не деталізується. Впевнено можна говорити хіба що про таку сусідку України як Білорусь.

Що ж до зовнішніх загроз, які викликатимуть невдоволення Москви і, звісно, відповідні дії, то серед них згадуються, зокрема, такі: територіальні претензії до Росії, збільшення угруповань військ поблизу російських кордонів і конфлікти в цій зоні, розширення військових блоків. Останнє зауваження, звісно, має чіткого адресата — НАТО. Показово, що Росія нарешті визнала, що, на відміну від США, російській армії не під силу брати участь у двох збройних конфліктах одночасно. Формально ядерній супердержаві по силі лише одна війна — на кшталт чеченської.

На відміну від Москви Київ ще не ухвалив своєї нової воєнної доктрини, хоча вже декілька років наголошує на необхідності її оновити . Як донедавна в Росії, воєнна доктрина України вимагає від армії надійного захисту з усіх напрямків. Перший заступник Генерального штабу ЗС України генерал Микола Пальчук так прокоментував підходи військового керівництва до оборонних планів країни: «В Міністерстві оборони чітко визначено загрози та завдання, які мають вирішувати Збройні сили з огляду на ці загрози. Коли ми це все пропишемо в новій доктрині — то ви це побачите. Одночасно Збройні сили України, з урахуванням загроз та можливостей, повинні бути готові до дій на одному з оперативно-стратегічних напрямків».

На запитання про те, коли ж саме Україна матиме нову воєнну доктрину, генерал Пальчук заявив: «Проект цього документу у нас вже існує». Але оприлюднити його військові готові лише після того, як парламент ухвалить нову концепцію національної безпеки України. «Ми не хочемо ставити кобилу попереду воза», — зауважив генерал, натякаючи, що концепція має з’ясувати речі, без яких у новій воєнній доктрині України просто немає сенсу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати