Коротко / УКРАЇНА
Фракція Селянської партії незаконна?
Депутатську фракції Селянської партії зареєстровано з порушенням п.1 статті 4.2.1. регламенту ВР, за якою фракції утворюються «на основі політичних партій та блоків, що подолали 4-вiдсотковий бар'єр на минулих парламентських виборах», — зазначено у надісланому вчора до «Дня» розпорядженні Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту. Комітет також звертає увагу на той факт, що до складу фракції СелПУ увійшли два народнi депутати, які не подали заяв про вихід з «Лівого центру», що порушує ще одну статтю регламенту. Виходячи з вищезазначеного, комітет рекомендує секретаріату ВР відмінити розпорядження про реєстрацію фракції СелПУ та відновити назву блоку СПУ-СелПУ («Лівий центр») при усних оголошеннях та при висвітленні на електронному екрані в сесійному залі.
Журі віддиригувало конкурс
Урочистим концертом у Національній філармонії завершився в Києві Перший всеукраїнський конкурс хорових диригентів. Подія по-своєму унікальна: у світі серед сотень виконавських змагань спеціальних хормейстерських не існує. З цього приводу на заключній прес-конференції навіть пролунала думка, що, мовляв, непогано було б зареєструвати авторство такого конкурсу. Це викликало не лише неабиякий ентузіазм організаторів, а навіть їхні стримані мрії про надання змаганню хорових диригентів міжнародного статусу. Тож не виключено, що в недалекому майбутньому Україна матиме цілком ексклюзивну, як заведено нині говорити, музичну подію. При цьому, слід сподіватися, що конкурс справді буде наближено до міжнародних стандартів, вважає Сергій ВАСИЛЬЄВ, «День». Адже у світі, скажімо, не заведено, щоб в журі таких змагань засідали педагоги конкурсантів, як це вийшло в Києві. Талант і майстерність переможців навряд чи можна піддавати сумніву, і все-таки в остаточних результатах конкурсу простежується дивна закономірність: практично всі лауреати — вихованці членів журі.
Підвищиться плата за дитячий садок
Офіційного підвищення цін за перебування дітей у дитячих садках ще не було, сказала кореспонденту «Дня» Інні ЗОЛОТУХІНІЙ начальник відділу дошкільних закладів Міністерства освіти України Людмила Корміліцина. Вона також підкреслила, що згідно з постановою Кабінету Міністрів № 143 від 23 березня 1992 року «Про невідкладні питання діяльності навчально-виховних закладів» сума, яку повинні внести батьки за одне відвідування дитиною дитячого садка, визначається раз на рік засновником цього закладу (тобто місцевими органами влади) з обов'язковим урахуванням доходів родини. Цікаво, що відповідно до законодавства ця сума не повинна перевищувати 70% вартості харчування дитини протягом одного дня. Оскільки сьогодні збільшилася вартість споживчого кошика, то підніметься й плата за перебування дітей у дитячих садках.
«Дона Жуана» звалила застуда
Холоди коригують плани Національної опери України: у зв'язку з хворобою солістів позавчора відмінили прем'єру моцартівського «Дона Жуана». Як вдалося з'ясувати кореспонденту «Дня», через захворювання не змогла взяти участь у спектаклі жодна з виконавиць партії Церліни. Утім, немає лиха без добра: відмінивши «Дона Жуана», театр дістав змогу для ще однієї репетиції балету «Чи почуєш ти мене?», який випускає сьогодні на сцені Національної опери відомий австрійський хореограф Алекс Урсуляк. А прем'єра «Дона Жуана», сподівається його постановник Ірина Молостова, усе-таки відбудеться завтра. До речі, через кілька днів Ірина Олександрівна виїжджає в Москву, куди її запросили на постановку «Опричника» П.Чайковського на сцені Великого театру Росії. Iнф. «Дня».
Мерзне мікрорайон. Бо заборгував за тепло 1040 грн.
Мерзнуть і нездужають у своїх помешканнях 98 родин Шепетівки. Вони мають щастя бути споживачами котельні місцевого м'ясокомбінату. Керівництво підприємства категорично не хоче зглянутися над бідолашними, бідкається в розмові з кореспондентом «Дня» Михайлом ВАСИЛЕВСЬКИМ міський голова Адам Васьковський. Мовляв, повернуть борги, а тоді побачимо. Тих боргів, даруйте, як кіт наплакав — 1040 грн. Однак замерзлі мешканці не певні, що й після розрахунку нарешті зігріються. Бо керівництво м'ясокомбінату вже нову вимогу висуває — встановіть теплолічильники. «Запитували: для цього портібно 26 тисяч гривень. Де ж узяти такі шалені гроші, якщо навіть тисячі немає?» — обурюється Микола Поліщук, один із мешканців неопалюваних будинків. Він каже, що на 27 листопада призначено збори мікрорайону, звідки «вирушимо на залізничну станцію — блокувати рух потягів». До речі, кожен третій із мерзнучих мешканців — акціонер того самого м'ясокомбінату.
«Провінційний» бандитизм
Скоєно розбійний напад на автозаправку товариства «Апогей» у місті Знам'янці Кіровоградської області. Троє невідомих приблизно о 22-й годині з обрізу мисливської рушниці поранили в спину оператора та смертельно поранили в голову заступника директора товариства, якому належала заправка. Останній став випадковою жертвою розбійників, коли приїхав дозаправити свої «Жигулі» в той час, коли там орудували невідомі. Прихопивши з каси 200 гривень, норкову шапку та зимові чобітки постраждалих і дозаправивши бак свого автомобіля, злочинці зникли. Оператор, якому зроблено операцію в лікарні, почуває себе задовільно, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир ПОЛІЩУК.
Студентський конкурс краси виводить переможниць «у люди»
Він не тільки допомагає дівчатам розкрити індивідуальність, а й дає можливість показати свої здібності керівникам підприємств і фірм, котрих спеціально запрошують на конкурс. Як наслідок, переможниця минулого року, Ольга Бурая, стала, наприклад, «лицем» УТ–1. Хоч у Києві конкурс «Студентська красуня» проводиться уже всьоме, цього року його довелося терміново перейменувати. Нині він називається «Чарівна студентка — 98». Виявляється, колишня назва сподобалася львів'янам, і вони її зареєстрували. А організаторів заходу — управління у справах сім'ї та молоді Київської міськадміністрації — навіть не повідомили. Сторони не посварилися. Кожне місто проводить свою власну акцію. У Києві пройшли два відбіркових тури конкурсу. До фіналу вийшли 25 дівчат – учнів вищих і середніх учбових закладів нашої столиці. Як вважає головний режисер конкурсу В'ячеслав Матвєєв: «До 7 грудня є час попрацювати не тільки над іміджем, а й навчити дівчат красиво рухатися й не відчувати себе стиснутими. Декілька репетицій, і вони перетворяться на красивих «лебедів». Звичайно, у нас не модельний конкурс. Ми не маємо на меті вивести переможниць на подіум». Конкурс патронує київський мер Олександр Омельченко. Тому непокоїтися, що не буде хороших призів, фіналісткам не варто. Організатори обіцяють яскраве шоу, орендувавши для цього театр російської драми ім. Л. Українки, повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК.
№229 28.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№229, (1998)Рубрика
День України