«Вийти за рамки програми»
3D-принтер, лазерний різак і «нафаршировані» комп’ютери — вже в мережі шкіл робототехніки на ДніпропетровщиніУ Дніпропетровській області розвивають мережу шкіл робототехніки. Створити об’ємний об’єкт на комп’ютері та «роздрукувати» його на 3D-принтері. Як варіант — вирізувати деталі на спеціальному лазерному верстаті. Змоделювати й запрограмувати робота. Тепер це зможуть робити і школярі сільського Магдалинівського району. Для них Дніпропетровська облдержадміністрація влаштувала сучасну школу робототехніки.
«За сферою ІТ-технологій — майбутнє. Знайомитися з новітніми технологіями краще з самого дитинства. У різних куточках нашого регіону ми влаштували вже вісім шкіл робототехніки. Втілювати інженерні фантазії тепер зможуть і маленькі жителі Магдалинівського району. Заняття — безплатні», — каже голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин РЕЗНІЧЕНКО.
Нова школа робототехніки міститься в Магдалинівській опорній школі. На третьому поверсі тільки-но відремонтованої частини будівлі — два незвичайні кабінети для позакласної роботи. Навчальний клас — з оригінальним стильним дизайном і потужними, «нафаршированими» різними програмами, комп’ютерами. Лабораторія — з 3D-принтером, лазерним різаком, сучасними паяльними станціями і витяжками.
У школі вже розпочалися перші заняття. «Раніше не чув про такі школи, але мені дуже цікаво. Із задоволенням сюди ходитиму й дізнаватимуся щось нове», — розповів учень 8 класу Руслан Шацький. Спочатку допитливим дітям слід навчитися моделювати 3D-об’єкти на комп’ютері й програмувати їх. «Дізналася, що у нас будують школу робототехніки, і дуже зраділа. Навіть не вірилося, що таке з’явиться в нашому селищі, — поділилася учениця Вікторія Нежива. — Моя мрія — «побудувати» свій 3D-дім».
У навчальному класі планують проводити й уроки інформатики. Директор Магдалинівської школи Тетяна Полякова каже, що з такими потужними комп’ютерами можна буде вийти за межі шкільної програми й дати дітям значно більше знань. «Ми дуже щасливі, що така сучасна школа робототехніки відкрилася саме в нашому закладі, — сказала вчителька інформатики Наталія Габурі. — Вже набираємо дітей. Буде кілька груп різного віку». У школі робототехніки учитимуть і дітей 6—8 років — вони зможуть створювати різні комп’ютерні ігри.
«Завдяки таким школам у невеликих містах і селищах з’являться місцеві винахідники, — розповідає радник глави Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій ГОЛИК. — Для цього створюємо передові умови й набираємо сертифікованих викладачів, що мають пройшли спеціальну підготовку». До школи можуть записатися всі охочі — віком від 6 до 16 років. Усього тут буде понад 100 учнів.
Тим часом у Дніпрі відбулися регіональні змагання з робототехніки серед школярів області «Роботрафік-2019». До Академії безперервної освіти з’їхалося близько 70 учасників з Дніпра, Жовтих Вод, Покрова, Нікополя, Павлограда й Каменського, щоб представити свої роботи. За словами директора обласного центру науково-технічної творчості й інформаційних технологій учнівської молоді Людмили Волкової, школярі використовують навики програмування, 3D-принтери й нове устаткування, що є в школах робототехніки, відкритих у Дніпропетровській області. Багато хто з учасників змагань займається створенням робототехніки не перший рік. Машини-роботи, сконструйовані школярами, їздять у автоматичному режимі. Щоб керувати ними, навіть не потрібен пульт, оскільки створені спеціальні програми, що керують машиною та її датчиками. Судді змагань розповідають, що вражені досягненнями хлопців. За їхніми словами, учні молодших класів розмовляють практично однією мовою навіть зі студентами. Таке захоплення стає чудовим стартом для вибору подальшої професії в ІТ-сфері.