Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вбивця сам визначив собі термін — десять років

Але помилився. Вирок йому — смертна кара
15 вересня, 00:00

В Дніпропетровську завершено закритий судовий процес у справі Масальова. Судова колегія з кримінальних справ обласного суду під головуванням Людмили Бердникової винесла вбивці справедливий вирок — смертну кару. На відміну від більшості своїх попередників, маніяків-убивць, Олег Масальов у скоєному не розкаявся. Він твердо переконаний у гуманності нашого правосуддя. На суді державному обвинувачеві А. Алімагомедову у відповідь на його вимогу про вищу міру покарання вбивця нахабно заявив: «Марно стараєшся, більше десяти років я все одно сидіти у в’язниці не буду». Саме такий термін визначив собі Масальов, але помилився... рівно на одне життя.

БРЕЛОК ІЗ ВІДТЯТИХ... ФАЛАНГ ПАЛЬЦІВ

Важко сказати, коли 37-річний Олег Масальов скоїв свій перший злочин. Можливо, ще в шкільні роки, коли жорстоко побив свого друга-однокласника, або під час проходження військової служби, де в черговій самоволці напав, із метою пограбування, на беззахисного пенсіонера... У липні 1995 року Масальов звільнився втретє. «Наколобродивши» у Челябінську, двометрового зросту красень вирішив влаштуватися у південних краях. Заїхав до Ростова, потім переїхав до Автономної Республіки Крим.

На одному із теплоходів він познайомився з офіціанткою Ларисою, яка прихистила його як коханця. 23 серпня 1995 року в другій половині дня Масальов, будучи у стані алкогольного сп’яніння, прийшов у будинок № 21 по вулиці Зелена в селі Трудове Сакського району до свого старого знайомого Подмєшальського, щоб отримати від нього старий грошовий борг. Знаючи, що сім’я потерпілого торгує на ринку квітами, він вирішив за її рахунок поправити своє незавидне матеріальне становище. Причина для сварки у нього знайшлася вмить. Подмєшальського звинуватив у тому, що він, нібито, образив його коханку Ларису, та й зі своєю сім’єю поводиться жорстоко. Закривши дружину і 15-річного сина у кухні, Масальов почав по-звірячому бити господаря. Подмєшальському вдалося сховатися на горищі. Але Масальов знову затягнув його до будинку і продовжив, на очах дружини і сина, побиття. Плоскогубцями вбивця відтяв своїй жертві фаланги пальців рук і стопи. Один із відрізаних пальців Масальов кинув синові Подмєшальського: «Зробиш собі модний брелок для ключів». Не реагуючи на прохання дружини і сина потерпілого, вивів Подмєшальського у двір, відрізав йому вуха. А потім добив молотком. Труп закопав у сараї. Яму копали дружина і син замученого. Дружині Подмєшальського пригрозив, що у разі розголошення таємниці вб’є і її, і сина. Сім’я вбитого боялася свідчити, поки злочин не було розкрито. Пограбувавши Подмєшальських, Масальов закидав дорогими трояндами свою коханку Ларису. «Джентльмен» завжди дарував своїм коханкам незвичайні подарунки, катав їх цілісінькими ночами на таксі по всьому Криму, щедро обдаровував «баксами». Масальов був неодмінним лідером у будь-якій компанії. Скільки скоїв Масальов у Криму вбивств, один Бог знає. На суді доведено одне, але є у слідчих упевненість, що жертв було набагато більше...

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СИНА СТАВ ДНЕМ СМЕРТІ ЙОГО БАТЬКА

Місцем своїх подальших гастролей Олег Масальов обрав Кривий Ріг. У жовтні 1995 року на залізничному вокзалі «Кривий Ріг — Головний» весела компанія обмивала народження сина свого колеги. Масальов не упустив шансу цим скористатися. Коли громадянин Куроптєв розплачувався за горілку, наш «герой» таємно викрав у нього з кишені 700 гривень. Потім насильно витягнув Куроптєва із пивбару і змусив піти з ним до будиноку по вулиці Володимирській, де він мешкав на квартирі у одного пенсіонера. Там у присутності своєї знайомої Н. Седловської він вимагав віддати йому светр і шкіряну куртку. Куроптєв чинив опір. Масальов кілька годин поспіль жорстоко бив його. Звірства продовжилися в сараї. На прохання Седловської припинити побиття Масальов відповів, що битиме, доки не вб’є. Він схопив жінку за руки і почав ними душити Куроптєва. Молодому батькові не судилося побачити свого первістка, день народження якого став днем його жахливої смерті.

Того ж вечора покидьок здійснив ще один розбійний напад. Дізнавшись, що Пономаренко В. повинен отримати на своєму підприємстві велику суму грошей, Масальов побив його. Потім змусив написати на ім’я начальника міліції зізнання у згвалтуванні громадянки Седловської. В обмін на цю фільчину грамоту зажадав віддати йому всі отримані на підприємстві гроші. Масальов показав Пономаренку труп Куроптєва. Пономаренко пообіцяв віддати всі гроші. Скориставшись тим, що Масальов, який був добряче напідпитку, заснув, жертва втекла від свого мучителя і повідомила в міліцію про те, що сталося. Оперативники взяли Масальова прямо в ліжку...

ЗІ СТРАХУ ПЕРЕД ЗЛОЧИНЦЕМ СВІДОК ВІДПУСТИВ БОРОДУ

Три роки тривало слідство у справі Олега Масальова. У судових засіданнях розслідувався і був доведений кожний факт його злочинної діяльності. Масальов у ході слідства написав більше десяти явок із повинною. За кожною з них правоохоронці змушені були колесити ледве чи не всією Україною. Злочинець заявив, що у фундаменті одного з шикарних гаражів замурував труп дівчини. Співробітники правоохоронних органів змушені були ламати гараж, дробити фундамент, але трупа там не виявилося. Декілька днів пірнали водолази у води криворізького солоного озера: Масальов написав, що втопив там два трупи. Прочесали все дно, спустили в решті-решт воду, а трупів там не було й сліду... Враховуючи помилковість неодноразово заявлених явок із повинною, Масальову було призначено судово-психіатричну експертизу. Згідно із зробленими нею висновками, Масальов характеризувався як неврівноважений, схильний до будь-яких дій заради задоволення особистих потреб. Домінуючими були брехливість обвинуваченого, його схильність до спотворення фактів із вигодою для себе. Після висновку експертів слідство перестало серйозно сприймати його явки з повинною. Переважну більшість статей Кримінального кодексу, що визначають найтяжчі злочини проти особистості (вбивство з корисливих мотивів, із особливою жорстокістю, здирство, розбійні напади, квартирні крадіжки тощо), було пред’явлено на суді. Потерпілих довелося викликати на суд з усієї України. Навіть під вартою Масальов викликав у них дикий страх. Люди боялися дивитися в його бік. На очній ставці говорили одне, на суді заявляли: «Хоч ріжте на шматочки — говорити не буду!». Один із потерпілих, мешканець Кіровоградської області, прибув на суд зі спеціально відпущеною бородою. Коли він давав свідчення, старався сховати від злочинця своє обличчя. Масальов поводився нахабно, відповідальність за скоєні вбивства та інші злочини перекладав на свідків і... самих потерпілих.

ВІД МАНІЯКА-ВБИВЦІ ВІДМОВИЛИСЯ ВСІ

Ніхто із челябінських родичів Масальова на суд не приїхав.

Забираючи життя в інших, Масальов твердо вірив, що проживе ще дуже довго. На суді він намагався бути лідером, згадував прізвиська всіх знайомих і незнайомих йому кримінальних авторитетів. У своїх вчинках так і не розкаявся, заявивши, що всі на суді брешуть. Жертви його злочинів із полегшенням сприйняли вирок. Справедливість перемогла: на одного маніяка-вбивцю в Україні стало менше. Але скільки їх ще привільно розгулює на свободі, піддаючи наше життя небезпеці?

№175 15.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати