На вимогу часу
В Івано-Франківську під час Фестивалю дитячого дозвілля найбільше охочих було навчитися... надавати першу допомогуОбрати заняття у позашкільний час запропонували дітям Прикарпаття. Для цього 21 вересня жителів й гостей міста уже вдруге запросили на Фестиваль дитячого дозвілля. Невипадково проведення заходу збіглося з Міжнародним днем Миру. Головною ідеєю свята стала відмова від фізичного й психологічного насилля.
Вибір позашкільних закладів, де дитина з користю й задоволенням зможе провести вільний від навчання час, був достатньо великим. На Вічевому майдані дітям пропонували зробити прикраси з національною символікою, освоїти ази фотомистецтва, виліпити вироби з пластиліну, намалювати фарбами чи крейдою на асфальті мир, зробити штучне дихання і навіть потримати в руках змію чи іншу екзотичну тварину. Таким чином педагоги агітували молоде покоління обрати собі хобі й зупинити вибір саме на їхньому навчальному закладі.
Уже звичним у місті став збір коштів для учасників АТО. Так і нині на вулиці Незалежності, поряд із наметами позашкільних закладів, стояли скриньки для допомоги військовим. З благодійною метою волонтери продавали різноманітні сувеніри, робили макіяж або пропонували купити квиток.
Діти з цікавістю підходили до стендів. Біля деяких наметів вишикувалися черги з охочих взяти участь у запропонованих заняттях. Але найбільше відвідувачів було біля карет «швидкої допомоги», де волонтери-медики проводили навчання з надання першої медичної допомоги. Навчитися робити штучне дихання і непрямий масаж серця могли всі охочі, а малечі пропонували ще й подарунки — олівці, блокноти, виготовлені з екологічних матеріалів. «На Заході практика проведення таких навчань є загальноприйнятою, — розповідає головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир ПОХМУРСЬКИЙ. — Ми розвиваємося і переймаємо такий досвід. Тішить те, що люди проявляють інтерес. Співініціатором заходу є польські партнери, які виділили нові машини «швидкої допомоги», обладнання для навчання, подарунки дітям». Як розповідає головний лікар, їхня нинішня діяльність безпосередньо до фестивалю не прив’язана. Хоча зауважує, що збіг доволі вдалий, адже в середмісті дуже людно. Така ініціатива — це потреба часу. Нагальним також є навчання медичних кадрів, парамедиків, осіб, які рятують життя, особливо тих, хто має відношення до подій на сході. «Поки що в нас не досить сил, щоб проводити такі акції щодня, але ми розвиваємося і зможемо навчити і надати допомогу більшій кількості людей», — підсумовує Володимир Похмурський.