Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Львівщині для екскурсій відкривають Тартаківський палац

08 серпня, 09:44

У Тартаківському палаці, що на Львівщині, наступної суботи, 15 серпня, стартує туристичний сезон. Мандрівників тут зустрінуть проєктом "На гостину до Урбанських".

Про це повідомляється у Facebook "Тартаків/Tartakiv". 

"Туристичний сезон у Тартаківському палаці з 15 серпня оголошується відкритим. Запрошуємо Вас "На гостину до Урбанських". Щовихідних упродовж двох місяців ми чекатимемо на Вас у нашому палаці, де Ви зможете повернутись в епоху вишуканих вбрань, елегантних інтер’єрів, багатої історії та неочікуваних кульмінацій! Вас чекає незабутній екскурс у минуле, адже ми підготували для вас дещо особливе", – йдеться в повідомленні.

Так, у день відкриття туристичного сезону, 15 серпня, гостям запропонують екскурсії, експозицію кімнати епохи Урбанських, костюми часів розквіту палацу для фотосесій та повного занурення у ХІХ століття, польову кухню, локальні смаколики, розваги для дітей і тематичні фотозони.

Гостем вечора стане відомий львівський джазовий піаніст Макс Лан. Також цього дня планують запустити освітлення Тартаківського палацу. Дійство закінчиться нічним переглядом фільму просто неба.

Туристичний сезон у Тартакові триватиме до середини жовтня. Працюватиме палац щовихідних: у суботу – з 16.00 до 23.00, у неділю – 14.00 до 20.00. У будні дні – за попередньою домовленістю.

Зазначається, що проєкт "На гостину до Урбанських", в межах якого гості палацу зможуть познайомитися з костюмами відповідно до обраної епохи та інформаційними брошурами про палац різними мовами, реалізовано за підтримки локальної громади у партнерстві БФ "Софос" та БФ "Спадщина.UA", що є партнерами Всеукраїнської мережі ОГС GOHeritage!, завдяки співфінансуванню Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Довідка «Дня»: палац у Тартакові спорудили в 1898 році для відомого польського шляхтича - Збіґнєва Лянцкоронського, на місці залишків замку Потоцьких. 

Двоповерховий цегляний палац звели у стилі французького необароко за проєктом львівського архітектора Вінцента Равського (молодшого). Колись на фасаді були дві фігури атлантів. Пізніше ж замок реконструювали і зробили більш схожим на Casino de Paris у Монако. Із 1919 року останньою власницею палацу стала Марія Урбанська, племінниця Лянцкоронського. 

У 2010 році, пам'ятку архітектури національного значення передали у концесію на 49 років приватному інвестору з Волині. У свою чергу підприємець зобов'язався вивести споруду з аварійного стану та ввести в експлуатацію як туристично-відпочинковий центр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати