Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Піврічний карантин відчутно вплинув на бізнес

Експерт: «Віддалена робота суттєво відобразилася на ментальному здоров’ї людей та якості взаємодії всередині команд»
01 жовтня, 18:53

Американська торговельна палата в Україні (Палата) разом з компанією-членом Палати «Делойт» провела опитування «Вплив COVID-19 на бізнес в Україні: 6 місяців карантину». Це вже третє опитування Палати і «Делойт» в Україні під час пандемії COVID-19, спрямоване на оцінку впливу піврічного карантину на бізнес в Україні.

В опитуванні, проведеному у другій половині вересня 2020 року, взяли участь 100 представників із 94 компаній-членів Американської торговельної палати в Україні. Майже половина респондентів опитування — це керівники компаній (49%). Загалом серед респондентів — 86% керівників найвищої ланки.

Топ-3 стратегічні дії, які бізнес найбільше очікує від Уряду України,  — це продовження потужної програми реформ (87%), продовження співпраці з МВФ для забезпечення макроекономічної стабільності (63%) та створення економічних стимулів/заохочень для збереження зайнятості та стимулювання інвестицій (50%).

50% респондентів вказали, що дохід компаній зменшився у зв’язку з пандемією та спричиненими нею наслідками. 77% представників бізнесу зазначили, що кількість співробітників в їхніх компаніях за останні півроку не змінилася. 61% респондентів вказали, що вони не змінили заробітну плату співробітників.

Більше половини респондентів (51%) зазначили, що їхні компанії не скорочували інвестиції в Україну за останні півроку. Водночас більше третини респондентів (35%) зазначили скорочення інвестицій.

Більше трьох четвертих респондентів зазначили, що віддалена робота стала частиною робочого життя для їхніх співробітників. При цьому 7% респондентів вказали, що майже всі, а 17% — що всі співробітники в їхніх компаніях працюють віддалено. 32% респондентів вказали, що їхні компанії, в яких співробітники працюють з дому, наразі не мають чіткого плану щодо повернення своїх співробітників на робочі місця.

24% респондентів зазначили, що їхні співробітники працюють більше годин на день під час карантину порівняно з докарантинним періодом; для 58% змін у кількості робочого часу співробітників не відбулося.

Найбільшими викликами у сфері людського капіталу за останні півроку стали емоційне вигорання співробітників, складнощі в комунікації команд та нерівномірний розподіл роботи всередині або між командами.

54% респондентів зазначають, що їхні компаній продовжують надавати допомогу суспільству для захисту від COVID-19. Найпоширеніші способи допомоги — забезпечення засобами захисту (57%) та фінансова підтримка (41%).

Майже половина респондентів (47%) вважають, що їхні клієнти почуватимуться в безпеці для участі в офлайн-заходах компанії не раніше 2021 року.

КОМЕНТАР

Олена Бойченко, директор Human Capital Advisory Services компанії «Делойт» в Україні:

— Піврічний карантин відчутно вплинув на бізнес. Половина респондентів нашого опитування зазначила, що дохід їхніх компаній знизився порівняно з показниками минулого року. Переважна більшість бізнесів пережили цей період з незмінною чисельністю персоналу та без зниження заробітних плат. Водночас віддалена робота стала частиною робочого життя для компаній переважної більшості учасників дослідження. Новий формат роботи суттєво відобразився на ментальному здоров’ї людей та якості взаємодії всередині команд, зробивши емоційне вигорання, складнощі в комунікації та нерівномірний розподіл роботи між командами найбільшими викликами у сфері людського капіталу. Наразі майже третина респондентів зазначила, що їх компанії не мають чіткого плану щодо повернення своїх співробітників на робочі місця. Тому стратегії бізнесу щодо людського капіталу, зокрема планування нових форм роботи, програми благополуччя та підтримки ментального здоров’я співробітників, підтримки лідерів, залишаються пріоритетними напрямами роботи з людьми для бізнесів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати